Jeho členem je vedle Britů, Irů, Španělů, Němců, Nizozemců a Litevců také český TANEC PRAHA. Zástupci jednotlivých festivalů se budou společně podílet na vzniku nových děl, hledat talenty a budovat vůdčí postavení na poli tance. 

Zařazení festivalu Tanec Praha není překvapením, jeho kreativní vedení v čele s Yvonou Kreuzmannovou se věnuje mezinárodní taneční scéně i hledání domácích talentů a progresivních děl soustavně. Čeští tanečníci dlouhodobě úspěšně reprezentují naši republiku v zahraničí. Připomeňme v této souvislosti, že v Praze se rodí unikátní tanečně-urbanistický projekt Dům tance, který by měl oživit místo bývalých žižkovských lázní, nedaleko tanečního Divadla Ponec.

Podpora od ministra Zaorálka

V říjnu myšlenka Domu tance (otevřená již před delším časem) obstála ve veřejné soutěži na dlouhodobý pronájem lázní, kterou rada městské části vyhlásila. Podporu získala i u profesní obce, řady zahraničních partnerů a ministra kultury Lubomíra Zaorálka. Smlouvu připravuje právě s organizací Tanec Praha, která o žižkovský Ponec pečuje. Letos v září tu jeho vedení připomnělo zkraje sezóny videomappingem a drobnými tanečními čísly historii divadla a 20 let tance ve svobodném prostoru. Na sklonku 90. let organizace zpustlý objekt bývalého kina Ponec převzala od Prahy 3 a vdechla mu nový život.

Čtyřpatrová budova bývalých lázní má výborné dispozice pro vytvoření čtyř zkušeben, dílen, zvukového studia, wellness centra otevřeného i pro veřejnost, kavárny a také propojení Husitské ulice s cyklostezkou speciálním schodištěm. Velkorysý projekt z dílny studia Reaktor tak spoluvytvoří v blízkosti Vojenského muzea a plánovaného Železničního muzea kreativní prostor s velkým potenciálem na hranici Starého Města, Karlína a Žižkova. (ska)