„Každý z nás má individuální charakter, v životě už něco zažil, a ten se v extrémních situacích projevuje. V tom je představení speciální. Ze začátku je všechno zalité sluncem, ale postupně už to takové dobrodrůžo není," vypráví o Atlantidě jeden z jejích představitelů Tomáš Savka.

Práci Jána Ďurovčíka už znáte, překvapil vás opět něčím?

Znám a velice si jí vážím, i když máme občas mezi sebou menší konflikty, nebo se spíš tak špičkujeme… Líbí se mi, jak s Peterem Pavlacem vystavěli příběh Atlantidy dokazují jím, že v rámci hitmuzikálu se může odehrát taky něco lidského, nemusí to být jenom písničková show. A to je podstata Jánova umění ponořit se do toho smutného nebo niterného, ale vzápětí udělat fórek, který absolutně nečekáte, a přidat velké tancování, aby výsledek vypadal dobře.

Z písniček Mira Žbirky, které v představení zpíváte, jste znal všechny?

Neznal jsem rokenrol Poraď si sám. Z toho vyplývá, že Mirovu tvorbu do detailu neovládám, ale i tak ji velmi obdivuju.

Jak se vám vlastně jeho písničky interpretují? Podáváte v nich strhující výkon…

Miro Žbirka má specifický hlas, velmi vysoký, což nemusí každému sedět. Kvůli tomu se samozřejmě některé jeho věci upravovaly, aby šly zpěvákům a zpěvačkám „lépe do pusy" a aby ve finále působily dobře.

Kdybyste měl srovnat pocity před kým se vám na zkouškách zpívalo lépe? Před Mirem Žbirkou nebo před Elány, když jste v roce 2011 v Kalichu připravovali Osmý světadíl?

Meky je určitě už od pohledu víc v pohodě, ze zkoušky odcházel v dobré náladě, a tak věřím, že to, jak jsme s jeho skladbami naložili, ho zaujalo. Eláni jsou v porovnání s ním „drsní rockeři", tudíž jsme se fakt báli, co se stane, až jim jejich písničky v našem podání předvedeme. Ony se jim taky líbily, ale nedali na sobě nic znát.

Jste hodně zaměstnaný v létě jste hrál na shakespearovských slavnostech ve hře Jak se vám líbí v ostravském nastudování a vedle Atlantidy zkoušíte ještě francouzský muzikál Romeo a Julie. Jak jste s ním daleko?

Muzikál máme postavený, hraju v něm vévodu veronského a premiéra se uskuteční 25. září v pražském Foru Karlín. Myslím si, že nás čeká veliký zážitek jde o obrovské téma, světovou podívanou. Moc se na něj těším.

Není toho na jednoho moc, navíc když přejíždíte z Ostravy do Prahy a zpátky?

Je, člověk si musí práci rozvrhnout, aby se nezbláznil… Dá se ale říct, že jenom využívám příležitostí, kterých se mi dostává a jichž si moc svážím. Vždycky jsem si přál hodně hrát, a to se mi právě děje.