Respektive kdo řídí ty, kteří tvrdí, že něco řídí. Malá kancelář uprostřed Prahy se stane skutečným centrem české politiky, kterým ostatně vždycky byla.

Jak se původně mělo jmenovat hnutí Trikolora? Kam si chtěl Andrej junior vyrazit místo Krymu? A kdo byl skutečným strůjcem největšího protestního shromáždění od dob sametové revoluce? Odpovědi přináší právě Antonín Blaník, profesionální lobbista, který si na dlouhé řeči nepotrpí a jedná.

Představitel Tondy Blaníka herec Marek Daniel.
Prezident Blaník? Podle ostravských diváků bude aktuální i za pár let

„Hele, vopičáci, jestli jste si mysleli, že jsem zmizel někam k moři, tak jste se spletli. Byl jsem a budu tu pro sebe i pro vás. Tahle republika si to zaslouží,” míní rozšafný Tonda. A režisér a spoluautor původního námětu Marek Najbrt dodává: „Tonda je zpátky a my to nemůžeme ignorovat. Je povinností nás filmařů přinést svědectví o dění v politickém zákulisí naší země.”

Nová videa s příhodami známého lobbisty uvidíte v týdenních intervalech na YouTube kanále a facebookové stránce Republika Blaník. Kromě toho se populární hrdina bude i nadále se svými čtenáři dělit o postřehy na oficiálním twitterovém účtu @tondablanik.