Knihu mají na svědomí cestovatelé Petr Novák a Matouš Vinš, kteří tráví několik měsíců na cestách. Osobně patřím mezi lidi, kteří moc necestují, protože jsem odjakživa měl zakořeněno, že například dovolená na Havaji, Bali, na Srí Lance či v Dominikánské republice je příliš drahá a nevyplatí se to. Travel Bible mě však již po pár stranách vyvedla z hlubokého omylu. Bohužel jsem zjistil, že jako mnoho jiných lidí, i já jsem podlehl mýtu cestovních kanceláří, které chtějí především vydělat a v mnoha případech spíše od cesty odrazují.

Cestovat totiž může opravdu každý. Nezáleží na tom, zda máte hypotéku, rodinu, těhotnou přítelkyni, nebo pracujete v korporátní firmě. Chce to totiž znát jen pár důležitých triků, tipů a rad od lidí, kteří již svůj batoh sbalili. Travel Bible tak v žádném případě není cestopis, ale podrobný návod a příručka, která umí poradit například s tím, jak našetřit potřebné peníze, jak nakoupit nejlevnější letenky, co si zabalit na cesty, co udělat se svým bytem nebo kočkou, až po praktické rady na cestách či jak pracovat a vydělávat peníze během samotného cestování.

Na knize se mi velmi líbí i fakt, že je napsána srozumitelně a lidsky. Travel Bible rovněž obsahuje spousty inspirativních příběhů. Pohled na cestování mi velmi změnil například příběh Čechů, kteří cestovali po Havajských ostrovech s malým kojencem. Obecně lze říci, že mi kniha dodala ten správný impulz k cestování a byl jsem zděšen, když jsem zjistil, že například na Island lze letět zhruba za šest tisíc korun a obletět celý svět je možné do třiceti tisíc korun.

Součástí Travel Bible je i členská sekce, tedy každý, kdo si knihu koupí, získá přístup k bonusovému obsahu, inspirativním a praktickým rozhovorům či aktualizovaným informacím. Po přečtení knihy je také velmi pravděpodobné, že na cestách uvidíte mnohem více věcí, než reportéři National Geographic.