„Karle, promiň," pravila našemu nepopulárnějšímu zpěvákovi Karlu Gottovi. „Kruh se uzavírá, z oblíbené Dáši Veškrnové se přes Dagmar Havlovou zase stávám Dášou Veškrnovou. Děkuji vám za podporu," vzkázala divákům evidentně zaskočená herečka.

Zkrátka ale nepřišel ani zmíněný mistr. Cenu pro nejlepšího zpěváka převzal z rukou své manželky Ivany. „Děkuji Hospodinovi, že na mě shlédl, když viděl, že své písně nešidím. Dal mi dar zdraví i schopnost reprodukce. Svým dcerám se pokusím všechno dát, aby se o mě – až budu starý – postaraly," vtipkoval Karel Gott. „Kromě diváků, jejichž přízně si velice vážím, děkuji režiséru Janu Hřebejkovi, že mi umožnil zahrát si populárního zpěváka (v povídce České televize Škoda lásky, pozn.)."

Z dvojího vítězství v anketě TýTý se mohl radovat i Karel Šíp, který se opět chopil role průvodce večera. Jednak se stal osobností televizní zábavy, jeho taklshow Všechnopárty uspěla i v kategorii pořad roku. „V minulosti jsem už děkoval celému štábu, dnes k němu přidám i Jiřího Suchého, že mi nechává možnost natáčet Všechnopárty v Semaforu. To divadlo má genia loci a já si z toho aspoň můžu ucucnout," sdělil Šíp.

Kategorii osobnost televizního zpravodajství opanoval Karel Voříšek, nejlepším sportovním komentátorem je Vojtěch Bernatský, osobností televizní publicistiky pak Josef Klíma. Mezi zpěvačkami se z prvenství jistě těší Lucie Vondráčková, toho času v Kanadě, za kterou převzala cenu její manažerka. Osobně se večera nezúčastnil ani nejlepší herec Ivan Trojan, za něhož promluvil manažer realizace Centra hrané tvorby České televize Jaroslav Kučera. „Ivan zrcadlo získává po šesti letech. Momentálně s ním natáčíme film i seriál, takže se bude na co těšit," vzkázal Trojanovým příznivcům.

Seriálem roku je už popáté retro Vyprávěj, za objev roku si diváci zvolili zadrhávajícího slovenského operního zpěváka Miroslava Sýkoru, který zvítězil ve čtvrté řadě show Česko Slovenská má talent. Do Dvorany slávy vstoupila Jana Štěpánková. „Když my herci dostáváme ocenění, jsme rádi. Herec ale musí mít štěstí na role, a to jsem měla. Štěstí jsem měla i na lidi, kteří mi dokázali poradit. Tam nahoru jim chci poděkovat," řekla. (gk)