„Umělecké dílo je ošetřeno nástřikem oxidu titaničitého, látky, která je schopna rozkládat prachové částice," vysvětlil Jakub Kostruh, který za celým projektem antismogového streetartu stojí. Podle něj se oxid titaničitý v některých zemích používá třeba v potravinářském průmyslu nebo jako nátěr v hotelových pokojích. Přimíchává se také do fasád domů, které pak mají „samočistící" účinky.

Rozkládá viry a bakterie

„Dokáže za pomoci světla a vody rozkládat viry a bakterie," představil Kostruh látku, která má pomoci vyčistit vzduch v Ostravě. Zda je to skutečně možné chce parta nadšenců zjistit pomocí měření znečištění ovzduší. „Jednáme s občanským sdružením Čisté nebe o možnostech, jak by se dalo změřit, zda se prašnost v lokalitě snížila," nastínil plány Jaku Kostruh. Doplnil, že celý nápad vznikl teprve před měsícem. Rád by ale, aby se myšlenka rozšířila. „Chtěli bychom v tom pokračovat a něco podobného vytvořit i na dalších místech v Ostravě," podotkl.

Folklor od umělkyně jménem Sasanca

Autorkou motivu na zdi Dolu Hlubina je ostravská streestartová umělkyně, která si říká Sasanca. Své dílo nazvala Folklor. „K českému folkloru jsem měla vždycky blízko a to spojení s industriálním prostředím pro mě byla výzva," řekla mladá umělkyně s tím, že „pomalovat" zeď u Dolu Hlubina jí trvalo asi čtyři dny a spotřebovala při tom asi dvacet sprejů.