Právě jeho knižní novinka nazvaná Generace Beatles aneb Rok stárnoucího rockera je jednou ze 26 knih, které půjdou na pulty 250 knihkupectví po celé republice v sobotu 20. října v rámci akce nazvané Knihománie.

Ta se tak po úspěšné jarní premiéře koná znovu. Pro čtenáře to vedle nových knížek na pultech znamená také příležitost zúčastnit se autogramiád nebo zakoupit knihy s dárkem navíc. „Ke každému titulu, který v Knihománii je, navíc dostanou zákazníci čtyři archy dárkového balicího papíru s pentlemi a dalšími vánočními potřebami," říká Josef Pulchart z nakladatelství Euromedia Group, které s projektem přišlo.

Žádné ležáky, atraktivní novinky

Pulchart slibuje, že 20. října nepůjdou na trh žádné knižní ležáky. „Vybrali jsme 26 titulů, které pokrývají všechny žánry, a půjde o to nejzajímavějším, co se na podzimní knižní sezonu chystá."

V rámci Knihománie tak vyjdou knihy žádaných autorů Johna Grishama (Amatéři), Toma Clancyho (Proti všem), Felixe Francise (talentovaného potomka slavného autora detektivek z dostihového prostředí Dicka Francise, s dílem Spřízněni krví), Jiřího Šulce (historický román Zrádci), Karla Štorkána (Kronika katů Mydlářů), souborné vydání tetralogie Odkaz Dračích jezdců od Christophera Paoliniho nebo Hvězdné příběhy Čtyřlístku.

Zajímavé autogramiády

V rámci doprovodných autogramiád pak do Prahy přijede britská autorka Alexandra Potter. Loni jí jako u českých čtenářů prakticky neznámé autorce vyšla knížka Není přání jako přání, která se týdny držela na prvních příčkách knihkupeckých žebříčků a prodalo se jí přes 10 000 výtisků. Letos na jaře jí v češtině vyšel román Já a pan Darcy, a také jej si čtenáři oblíbili. České vydání knihy Kde je ta holka? představí autorka v Praze 6. a 7. listopadu.

Autogramiádu chystá také populární milovník dobrého jídla, autor pořadu Peklo na talíři a šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk. Ten v rámci Knihománie vydává kuchařku nazvanou Kouzlo kuchyně Čech a Moravy. „Je to kuchařka plná tradičních českých receptů napsaná trochu jinak. Tak, že ji pochopí i moje dvanáctiletá dcera," říká o svojí novince Vaněk.

Jak žije stárnoucí rocker

A podepisovat se bude i autor Generace Beatles František Ringo Čech. „Není to encyklopedie rocku, protože ta by byla nudná. Ale příběh, jak žije stárnoucí rocker před smrtí," popsal svoji publikaci, k jejímuž napsání ho prý známí přemlouvali přes 20 let.