Česká televize bude po celé Velikonoční pondělí vysílat pětiminutová živá Studia Pomozte dětem. V osmi blocích budou představeni spojenci, kteří uspořádali sbírkové nebo benefiční akce ve prospěch sbírky Pomozte dětem. Chybět nebudou ani podrobné informace o sbírce samotné a o tom, jak přispívat na její konto. Studia budou moderovat Marcela Augustová, Tomáš Hanák a Alena Zárybnická.

Zábavný pořad s Halinou Pawlowskou od osmi večer

Navíc bude na webu České televize od 9:00 do 19:00 hodin otevřen k projektu Pomozte dětem chat, kde se diváci budou moci zeptat pracovníků nadace na cokoli, co je v souvislosti se sbírkou zajímá. Ve 20:00 hodin večer odvysílá ČT1 zábavný pořad Pomozte dětem 2012 s Halinou Pawlowskou a jejími hosty. Projekt Pomozte dětem přijdou podpořit i známé tváře České televize, například Veronika Freimanová, Roman Vojtek, Jiří Krampol, Robert Záruba, Iva Kubelková, Iva Šmoldas, Vladimír Kořen, Daniela Písařovicová či Miro Žbirka.

Důležité informace k projektu Pomozte dětem

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt organizovaný společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé ČR. Hlavními cíli projektu jsou zvýšení kvality života dětí, vytváření rovných příležitostí pro všechny děti a různé skupiny dětské populace a podpora práv dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Podle každoročního výzkumu agentury STEM je Pomozte dětem nejznámější sbírkou v ČR – v šetření z podzimu 2011 uvedlo 87 % občanů její znalost; podíl občanů, kteří deklarují, že na sbírku přispěli, se již několik let pohybuje mezi 44 % – 48 %.

 

Jak přispět na sbírkové konto Pomozte dětem?

 

1. Bankovním převodem na sbírkové konto u Raiffeisenbank 505 333 505/5500

2. Prostřednictvím poštovní poukázky

3. Příspěvkem do sbírkových pokladniček Pomozte dětem

4. Využitím služby DMS (dárcovské SMS) – zasláním SMS ve tvaru „DMS KURE“ na číslo 87 777 *

5. Uspořádáním vlastní sbírkové nebo benefiční akce

6. Uzavřením darovací smlouvy

Cena jedné DMS je 30 Kč, Pomozte dětem obdrží 27 Kč. Chcete-li přispívat pravidelně po dobu jednoho roku, stačí zaslat SMS ve tvaru „DMS ROK KURE“ na číslo 87 777. Každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.

(zdroj: ČT)