Definitivně odezněly vánoční svátky, s nimi odešel i stres a shon a nastává čas pro klid a pohodu. Oddechový čas vyhlásila na Chomutovsku i kultura a víkendového vyžití je tentokrát pomálu.

DISCO VE ŠVERMÁKU

Velký mejdan přímo v centru Chomutova! V multižánrovém Music XS Clubu se sejde čtveřice dýdžejů Denis Weisz, BRAVEL, VanDak a Georg, která vytvoří atmosféru slavného klubu Duplex. V sobotu 14. ledna od 21 hodin. Vstupné 50 korun. Na místě bude dostatek pití, organizátor ale žádá návštěvníky, aby si uvědomili, že akce je nekuřácká a přístupná od 16 let.

POHÁDKY

Pohádky mají rádi malí i velcí a tento víkend si obě skupiny přijdou na své. Jak to dopadlo, když se zámecký lokaj rozhodl přenést rybník do zahrady, nebo když si zamanul omotat zámek řetězem? To se dozvíte v pohádkovém představení Fimfárum na motivy oblíbené knihy Jana Wericha. Příběh zahraje hudebně divadelní skupina Rybníkáři. Nebude chybět ani hudební doprovod heligonky a kytary. Kulturní dům Střelnice, v neděli od 15 hodin. Vstupné činí 50 korun.

Pro děti a rodiče, kteří dávají přednost klasickým pohádkám plných krásných princezen a chrabrých princů i Honzů, je připravena pohádková skládanka s písničkami. Divadlo Pohádka zahraje příběh O veverce a Napucánkovi a Mlsnou princeznu. Pohádky se budou hrát v jirkovském divadle v neděli od 15 hodin. Vstupné 50 korun.