„Kniha chce navázat na úspěchy Volání Kukačky i Hedvábníka nebo je dokonce překonat," uvedla zástupkyně nakladatelství Veronika Sonnková. Knihy se po celém světě i v České republice staly po vydání bestsellery a nezatratila je ani literární kritika. „Série byla přeložena do čtyřiceti světových jazyků. V České republice bylo prodáno téměř 100 000 knih," sdělila Sonnková. Zatím poslední případ Ve službách zla je zahraničními kritiky hodnocen nejlépe. Román vyjde také jako audiokniha, e-kniha, v Braillově slepeckém písmu a bude ke stažení v mp3.

V knize Ve službách zla se v nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů, uvádí nakladatel. Příběh začíná tím, že detektiv obdrží balíček s useknutou nohou. Cormoranovi je jasné, že jde o výstrahu a vrah ho dobře zná. Sám o nohu přišel za svého působení ve válce v Afghánistánu.

Autorka knížek pro děti o Harrym Potterovi vydala před třemi lety detektivku pod pseudonymem údajně aby ji nezatížila vlastním jménem. Rowlingová pak uvedla, že chce napsat víc detektivních románů, vydávaných pod pseudonymem, než kolik vytvořila knih o čarodějnickém učni Harrym Potterovi.