Pod taktovkou arteliéru DRAWetc. probíhá realizace největšího díla mural artu v ČR CTP Art Wall by DRAWetcv kooperaci s belgickým umělcem Dziou, který je známý svými abstraktními mural arty nejen v rodných Antwerpách, ale po celém světě. Na celé akci se podílí tým dalších devíti umělců z České republiky a Slovenska, kteří vyrostli na graffiti-street artu.

„Mural art je forma legální zakázky na míru a zároveň výzva, protože čím větší plocha je, tím je výroba komplikovanější. Projekt v humpoleckém logistickém parku připravujeme přes tři měsíce, samotné práce budou i s ohledem na nevyzpytatelné počasí hotové během prvního říjnového týdne. Navezli jsme těžkou techniku, plošiny, jeřáby, naučili se nimi manipulovat. Jedeme na směnný provoz i přes noc, k urychlení práce používáme světelnou projekci,“ přibližuje atmosféru Hanina Větrovcová, která akci řídí z místa a je porotkyní soutěže CTP Art Wall by DRAWetc. 

Další murál u Letiště Václava Havla
Dalším plánovaným mural artem, který co do rozměrů nemá u nás obdoby, je abstraktní dílo od českého umělce Michala Škapy alias TRONA, které na jaře 2018 ozdobí industriální plochu budovy CTPark Prague Airport u Letiště Václava Havla.

„Velké plochy nás v DRAWetc. prostě vždy lákaly. Těší mě, že se podílíme na realizaci největšího murálu na nejfrekventovanější dálnici u nás, na D1 a bude i vedle runwaye na mezinárodním letišti. Tohle nikdo nepřehlédne,“ říká Natálie Sahulová, managing director ze studia DRAWetc.