Jasně, možná je to tím, že na Sahaře není sníh a lyžování na písku v tropickejch vedrech není úplně to pravý ořechový. Nebo taky by to mohlo bejt tím, že je v těch končinách dost velký riziko, že vás znásilněj nebo unesou, což bůhvíproč turistům nevoní. Každopádně ten chlapík to nevzdává a čeká na svoje zákazníky dál.

Říkáte si o něm, že je to nejspíš blázen? A že jak vůbec někoho mohla taková blbost napadnout? No jo, ale na druhou stranu stačí trochu zasurfovat po internetu a zjistíte, že existuje spousta ještě daleko šílenějších obchodních nápadů, který nejenže nepohořely, ale který dokonce svejm vynálezcům vydělaly miliony.

Například jedna firma prodává kameny. Na tom by ještě nebylo nic divnýho. Ale oni ty kameny prodávaj jako domácí zviřátka. Prostě dostanete bedničku s vystýlkou, s otvorama na dejchání a uvnitř… šutr.

Super domácí mazlíček, ne? Můžete ho tahat na procházky, nosit mu jídlo, který nebude jíst, vyměňovat mu podestýlku, která bude furt stejně čistá, poslouchat zvuky, který nevydává a celý dlouhý hodiny koukat do jeho nehybnejch kamennejch očí. Vlastně takový tamagoči pro hipstery.

A nejhustší na tom je, že se to fakt prodává… a ve velkým.

Další svělej vynález je akvárko bez rybiček. Teda abych byl přesnější – akvárko, do kterýho se ani rybičky dát nedaj. Prostě uzavřená skleněná koule s vodou a rostlinkama, co nepotřebujou vzduch. Prej je na tom super, že to nemusíte krmit. Jenže lidem asi nedošlo, že to především nemusej kupovat. Protože i tahle blbost se prodává!

Jste věřící a často tisknete? Pořiďte si Svatý toner! Co to je? To je přece úplně normální toner, jenom s tím rozdílem, že ho vyrábějí mniši v nějakým klášteře. A je něčím lepší než normální toner? No jasně! Má lepší název. A proto se prodává!

A když vám štěstí nepřinese svatej toner, zkuste plastovou přací kost! Ptáte se, co je sakra přací kost? No přece ta kost ve tvaru vidlice, co s kámošem rozlomíte a kdo má větší kus, tomu se splní přání. Jestli to funguje, i když jde o plastovou kopii? To nikdo neví. Ale spousta lidí si zřejmě říká "co kdyby?"

Jak jinak si vysvětlit, že se týhle šílenosti prodá 30 000 denně?

A takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Jedna firma nabízí, že za  deset dolarů můžete poslat mail Santovi. Jiná firma prodává sluneční brejle pro psy a další firma nabízí, že vám pošle omluvenku do práce. Dokonce si můžete vybrat jakou – jestli to bude falešný potvrzení od doktora, autentický parte, abyste se mohli vymluvit, že jdete na pohřeb, nebo třeba klidně falešný předvolání k soudu.

A moje nejoblíbenější je firma, která se zabývá organizací pracovních prázdnin. Jakože místo abyste o prázdninách vyrazili na dovolenou, můžete si vyzkoušet jiný zaměstnání než to svoje. Můžete sklízet bavlnu, dělat pohřebáka nebo třeba jezdit s vysokozdvižným vozíkem.

Ano, chápete správně. Místo dovolený půjdete pracovat a ještě za to budete platit. Čili přesnej opak toho, co dělaj český politici, kterejm všichni platíme za to, že nedělaj vůbec nic.

Chápete, proč by to někdo dělal? Nechápete? Vidíte, a i přesto tenhle podnik vydělává. A ne málo.

A to znamená jediný. I sebešílenější nápad vám může přinýst úspěch. A čím stupidnější ten nápad bude, tím větší máte šanci, že to vyjde.

Když se můžou prodávat plastový přací kosti, proč by nemohly slavit úspěch plastový kapří šupiny do peněženky? Nebo plyšový králičí packy?

Svatej toner je sice fajn, ale počkejte na to čoro moro, až se domluvíte s jeptiškama z nejbližšího kláštera a začnete vyrábět svatou viagru pro boží erekci.

A když už jsme u těch božích témat, proč třeba nezačít prodávat bible pro děti. Ne počkejte, to už bylo. Ale ještě tu nebyly bible pro zvířata. Nebo bible pro nevěřící. To je úplně nový rozšíření trhu.

Nebo můžete provozovat rituály za zlepšení počasí. Když se počasí nezlepší, vrátíte zákazníkům peníze. Když se zlepší, necháte si je. Nemáte co ztratit.

Takže neváhejte, vezměte tužku a papír a sepište každou blbost, co vás během prvních deseti minut napadne. A to by v tom byl čert, aby mezi nima nebyl nějakej zaručenej obchodní trhák. Pak už jen stačí vzít všechny peníze, co máte, vrazit je do tý šílenosti… A pokud nezbankrotujete, budete ve vatě. Tak hurá do toho! To vám poradí každej Xindl!

Xindl X

Další články najdete zde