O jeho úmrtí už informují někteří umělci na sociálních sítích. Stejně tak mu na jeho profilu vyjadřují uznání a soustrast.

Záznam z koncertu
Tajně vysvěcený kněz Heryán chtěl do Afriky. Nakonec byl pastorem undergroundu

Podle básníka a novináře Karla Škrabala byl Frič básník, který spolu s poezií psal i dnes už nesmazatelné "verše" kulturního dění nejenom v Brně. "Ať už tomu říkáme underground, kulturní podhoubí, nebo jakkoli jinak, je to on, koho by malíř namaloval na kapitánském můstku této fregaty. Erik poezii nejenom psal a vydával. On ji a pro ni žil," napsal  Škrabal na svém profilu na facebooku.

Aktivní až do posledních chvil

Moravský básník, hudebník, nakladatel a organizátor festivalů undergroundové kultury Jaroslav Erik Frič se narodil v roce 1949 v Libině na Šumpersku. V roce 1974 absolvoval Filozofickou fakultu v Brně. Protože nebyl smířený s režimem, vystudoval hotelovou školu a do roku 1989 pracoval po hospodách.

Od konce 60. let vydával s přáteli samizdaty a sborníky. Po roce 1989 zakládá nakladatelství Votobia a zanedlouho poté Vetus Via. Angažoval se ve prospěch menšin a organizoval festivaly - kupříkladu Potulnou akademii nebo permanentní festival Uši a Vítr.

Na podzim minulého roku vydal sbírku Jsi orkneyské víno. Jeho tvorbu si můžete přečíst na stránkách Nedělní chvilky poezie

Symbol festivalu socha Zlatý střevíček již stojí. Festival začíná
Ve Zlíně začíná filmový festival pro děti. Zlatý střevíček už stojí