"S hlubokým zármutkem oznamuji úmrtí našeho drahého přítele Winstona Grooma," napsala na facebook starostka města Fairhope Karin Wilsonová a uvedla, že její komunita "přišla o významného autora".

Britský dramatik a scenárista Ronald Harwood během besedy 6. března 1998 v pražském Divadle v Celetné.
Zemřel oscarový scenárista Pianisty Ronald Harwood. Bylo mu 85 let

Podle televizní stanice CNN starostku o úmrtí informovala spisovatelova rodina, nesdělila jí však, za jakých okolností Groom zemřel. "Teď nemám žádné podrobnosti, ale zemřel (ve středu) večer," sdělila Wilsonová.

Nasazen ve Vietnamu

Groom v roce 1965 úspěšně dostudoval alabamskou univerzitu, následně čtyři roky sloužil u armády. Nasazen byl i ve válce ve Vietnamu. Po návratu do domoviny psal pro list The Washington Star a podle své alma mater, která ho označila za "legendu", se pak věnoval psaní.

Groomovým nejslavnějším dílem je bezpochyby Forrest Gump o prostoduchém muži, který se připlete k významným událostem amerických dějin 20. století. Kniha vyšla v roce 1986. Ve filmové adaptaci z roku 1994 hlavního hrdinu ztvárnil Tom Hanks. Snímek si vysloužil 13 nominací na Oscara, tvůrci si jich odnesli šest, včetně ceny za nejlepší film.

Portrét. David Lynch se svou „loutkou“ Isabellou.
Nestoudně zábavný Newton. Jeho bilanční portrét nyní vstupuje do kin

Guvernérka Alabamy Kay Iveyová uvedla, že Grooma si budou lidé pro jeho klasické dílo vždy připomínat. "Alabama přišla o jednoho z našich nejnadanějším spisovatelů. Ačkoliv se na něj bude vzpomínat, protože napsal Forresta Gumpa, Winston Groom byl talentovaný novinář a významný autor (publikací) o americké historii," dodala Iveyová.