Úmrtí autorky potvrdil spisovatel Michal Šanda. Jak iDnes.cz připomněl, Grögerová patřila společně s básníkem Hiršalem a manžely Jiřím a Bělou Kolářovými k podstatným postavám československé literatury už od 50. let minulého století. Ve spolupráci s Hiršalem vytvořila také více než 180 překladových titulů včetně básní Christiana Morgensterna či Guillauma Apollinaira. Překládala především z němčiny, ale i z francouzštiny a angličtiny.

Grögerová se narodila 7. srpna 1921 v Praze. Od roku 1951 pracovala v nakladatelství Naše vojsko, v roce 1972 přešla do Ústředí vědeckých, technických a ekonomických informací. S Hiršalem se seznámila v roce 1952. Ten o jejich tvorbě říkal, že autorská spolupráce muže a ženy jako tvůrčí akt je ve své nejhlubší podstatě aktem lásky. Společně sestavili mimo jiné i tisícistránkové memoáry Let let, které patří k nejdůležitějším svědectvím o české kultuře v období let 1952 až 1968.

Samostatně Grögerová vydala soubor prozaických textů Meandry, knihu vzpomínek Branka z pantů či prózu Čas mezi tehdy a teď. Knižní cenu Magnesia Litera za sbírku Rukopis získala jak v kategorii Poezie, tak i hlavní kategorii Kniha roku. Bylo to vůbec poprvé, kdy hlavní ocenění dostala básnická skladba.