„Byla požehnáním a světlem mého života,“ napsala Sinatrová s tím, že její matka zemřela pokojně ve spánku.

Nancy Barbato a Frank Sinatra spolu začali chodit už jako teenageři. Vzali se 4. února 1939 v katolickém kostele v Jersey City, ve státě Ney Jersey. Během prvních let manželství žili Sinatrovi v Jersey City, kde se narodili dvě z jejich dětí – Nancy (1940) a Frank mladší (1944).

V té době byla nějakou dobu zaměstnaná jako sekretářka, zatímco její manžel pracoval jako zpívající číšník. Když se Frank Sinatra ve 40. letech prosadil jako zpěvák, odstěhovala se rodina do Los Angeles, kde se jim v roce 1948 narodila poslední dcera Tina.

Sinatra měl mnoho mimomanželských afér a svou manželku soustavně podváděl. Bulvární magazíny zásobovaly veřejnost pikantnostmi z jeho aférek s řadou hereček, jako byla Marillyn Maxwellová, Lana Turnerová nebo Joi Lansingová.

Za koncem jejich manželství však byla až jeho aféra s hollywoodskou hvězdou Avou Gardnerovou. V roce 1950 se manželé rozešli a 29. října 1951 se rozvedli, i když Nancy se z náboženských důvodů rozvést nechtěla.

Pouhých deset dní po nabytí platnosti rozvodu se Frank žení s Gardnerovou. Nancy zůstávají tři děti, a i nadále udržuje přátelské vztahy se svým exmanželem. Nikdy se znovu nevdala.

„Není tam žádná hořkost, jen velká úcta a láska mezi Sinatrou a jeho první manželkou,“ napsal v roce 1966 Gay Talese. Vztahy Franka Sinatry s jeho dětmi a manželkou narušila až jeho čtvrtá žena Barbara Blakeley Marxová.

V dalších letech se stala známou jako Nancy starší, zvláště poté, co se její dcera Nancy sama stala v 60. letech minulého století známou zpěvačkou. Přežila nejen svého bývalého manžela Franka, který zemřel v roce 1998, ale i svého syna Franka mladšího, který podlehl v roce 2016 srdeční zástavě.