Několik náběhů na infarkt zřejmě připravili divákům v Oracle Aréně v Oaklandu basketbalisté místních Warriors v duelu proti Oklahoma City Thunder.

Hosté, nejhorší tým celé soutěže, dokázali zvítězit 122:121. Jen vteřina je přitom dělila od další porážky. Okhahoma City vedla 120:121, když 1,6 vteřiny před koncem čtvrté čtvrtiny vypustil přesnou střelu za dva body Jamal Crawford a bouřící tribuny spustily oslavné chorály

Hrobové ticho se naopak rozhostilo po oddechovém čase a pro domácí smrtícím koši hostujícího tahouna Jeffa Greena. Ten v poslední vteřině naposledy otočil kormidlo zápasu na stranu svého týmu a dokreslil výtečný šestadvacetibodový výkon. Dobrou formu Thunder z posledních zápasů, kdy si drží vyrovnanou bilanci pěti výher i porážek, podpořili také třicetibodový Russell Westbrook a Kevin Durant se sedmadvaceti body.

Tragická první čtvrtina sebrala Miami šance proti šampionovi

Souboj z opačného pólu tabulky naopak předvedli borci Miami a Bostonu. A nikdo zřejmě nečekal, že zápas vezme tak jednoznačný spád. Navíc, ke vzteku domácích fandů, pro úřadujícího šampiona NBA. Hosté vyhráli především díky drtivé smršti v úvodní čtvrtině 98:83 a zapsali si šestou výhru v řadě.

Celtics vedeni neomylným trojkařem Rayem Allenem, jenž zatížil domácí konto sedmadvaceti body, ovládli prvních dvanáct minut málo vídaným skóre 29:10. To byl pro Heat těžký šok, ze kterého se už nevzpamatovali.

„Nejsem si jistý, jaký tým tam dnes hrál,“ nevěřil vlastním očím po trapném začátku domácí kouč Erik Spoelstra. „Dělali jsme věci, které jsem letos ještě vůbec neviděl,“ kroutil hlavou.

Navíc Bostonu výtečně zahrál Eddie House, bývalý hráč Miami. Ten zaznamenal po roce opět dvacetibodový zápas a dokonale se tak svému bývalému zaměstnavateli pomstil. „Kluci mi připravovali výborné střelecké pozice.“

„Eddie byl fenomenální. Potřebovali jsme ho,“ složil svému svěřenci poklonu trenér Doc Rivers.

New Orleans - New Jersey 102:92, New York - Phoenix 114:109, Portland - Cleveland 98:104, Sacramento - Washington 107:110, Milwaukee - Dallas 133:99, Charlotte - Memphis 101:86, Detroit - Toronto 95:76, Golden State - Oklahoma City 121:122, Houston - Utah 108:99, LA Clippers - LA Lakers 97:108, Miami - Boston 83:98.