Čtyři roky proti Houstonu nevyhrálo. Osmkrát se Milwaukee pokusilo Rockets porazit, pokaždé však zklamalo.

A určitě moc nečekalo, že by mizernou sérii mohlo prolomit zrovna v pondělí. Bucks se totiž museli obejít bez svých tří nejlepších střelců. Přesto nakonec díky kolektivnímu výkonu slavilo překvapivou výhru 124:112.

„Jenom to ukázalo srdce a duši tohoto týmu. S těmi zraněními, co máme…,“ radoval se náhradník Charlie Bell, jenž však zaznamenal hned jednadvacet bodů. „Kluci stále makají, snažíme se a ještě to letos nevzdáváme.“

Milwaukee totiž s 25 výher a 29 porážek balancuje na hraně play off, těsně drží osmou postupovou příčku před New Jersey. Nyní navíc laboruje s řadou zranění. Koleno vyřadilo Michaela Redda, záda Andrew Boguta a palec u ruky Luka Ridnoura, velkou palebnou sílu Bucks. Právě nyní ovšem zabrali jindy ne tolik vytěžování hráči. Charlie Villanueva podpořil tým pětadvaceti body.

„Je to pro nás šance. Můžeme hrát více času a my tu příležitost musíme uchopit,“ mluvil jakoby za všechny náhradníky Villanueva. „Jen se dál snažit a zůstat soudržní. To platí pro všechny kluky.“

Philadelpia třetí výhrou v řadě přehrála Phoenix

Jeden z papírových favoritů Phoenix Suns dál a dál riskuje postup do play off. Nyní prohrál s Philadelphií poměrně hladce 91:108. I ta se zuby nehty drží na hraně postupu, dokázala vyhrát potřetí v řadě.

Když Philadelphia draftovala v prvním kole Marreese Speightse, čekali fanoušci velké věci. Mladíček se však nedokázal prosadit dle očekávání. Až nyní začíná jeho výkonnost gradovat. Phoenix zlomil svým sezónním maximem 24 body.

„Speights ukázal, co v něm je,“ pochválil spoluhráče pivot Andre Iguodala. Zápas se na druhé straně naopak nepovedl zkušenému rozehrávači Stevu Nashovi. Čerstvý pětatřicátník trefil jeinou střelu z osmi pokusů a právě jeho dravé a úspěšně zakončené průniky Suns chyběly.

Charlotte - LA Clippers 94:73, Memphis - New Orleans 85:80, Milwaukee - Houston 124:112, Philadelphia - Phoenix 108:91.