Olympijský vítěz z Londýna Drysdale vynechal loňskou sezonu a při jeho absenci se Synek stal podruhé v kariéře mistrem světa. Letos se ale oba dlouholetí soupeři opět utkávají a lepší bilanci má zatím Drysdale. Světové poháry ve francouzském Aiguebelette i v Lucernu vyhrál.

"Možná je lepší, že jsem nevyhrál. Aspoň nedojde k nějakému sebeuspokojení a mám obrovskou motivaci porazit Drysdalea za šest týdnů na mistrovství světa. Už teď se na to těším," uvedl Synek na svém oficiálním webu po nedělním závodě.

V Lucernu v závěru mocně stahoval náskok pětinásobného světového šampiona, dostihnout jej se mu ale nepodařilo. I proto samotný dojezd vypustil. "Už to nemělo cenu a z kluků za mnou mě nikdo nemohl ohrozit. Odstup není nijak velký, pořád se to dá dohnat. Kdyby mě porážel o pět vteřin, to by bylo horší," podotkl dvaatřicetiletý skifař, který byl nakonec s druhým místem na jezeře Rotsee spokojený.

Veslař pražské Dukly ale přiznal, že jej forma Drysdalea po návratu k závodům překvapila. "Čekal jsem, že na tom bude dobře, ale že se vrátí až takhle, to mě trochu zaskočilo. Je vidět, že mu odpočinek po olympiádě prospěl, má zase velkou chuť závodit a vyhrát. Ale to mám i já a věřím, že to na mistrovství světa v Amsterdamu dobře dopadne," řekl Synek.

Přímo z Lucernu odjel na dvoutýdenní vysokohorský tréninkový kemp do italského Livigna.

"Budu veslovat na přehradě v nadmořské výšce 1800 metrů a čekají mě i tréninky na horském kole," popsal Synek nadcházející program. Další část jeho přípravy na srpnové MS se uskuteční v Praze a Račicích.