Gratulu k premiérovému vyhranému turnaji v PDC. Popište nám prosím cestu k prvnímu vítězství?
Turnaj byl celkem náročný, už jenom podle losu. Hned z prvního zápasu jsem byl trochu vystrašený, ale zvládl jsem to. V průběhu turnaje jsem se zlepšoval a semifinálový zápas dokonce zvládl otočit, což mi přidalo na sebevědomí. Ve finále jsem musel vzít soupeři podání a zvládl jsem hodit dvakrát 180 bodů, což mi hodně pomohlo.

Vyhrál jste týden před World Cupem. To je pro sebevědomí dobrá zpráva, ne? 
Určitě mě to potěšilo, o to více se těším na World Cup. Uvidíme, jak to tady bude vypadat, protože si všichni myslí, že máme snadnou skupinu, ale to není podle mě vůbec pravda.

Letos jste zaznamenal i semifinále na UK Open. Co se změnilo před touhle sezonou, že se vám tak daří? 
Neřekl bych, že se mi daří celou dobu, ale nějaké výsledky se mi povedly. Začal jsem více trénovat. Povedlo se mi UK Open, ale měl jsem i horší týdny. Bylo to podle mě tím, že jsem se šipkami tolik nebavil. Teď jsem se zase dostal do pohody a snažím si udržet tohle nastavení.

Kristýna Napoleaová
Golfová senzace. Napoleaová jako třetí Češka ovládla turnaj Ladies European Tour

Jak teď vlastně vypadá příprava?
Trénuju více, ale snažím se, aby mě šipky pořád bavily, protože když člověka něco nebaví a musí se do toho nutit na sílu, tak to podle mě ve finále nemá takový smysl. Každopádně se snažím do přípravy vnést větší řád.

Co čekáte od World Cupu?
Těším se a doufám, že ukážeme super šipky. Organizátoři změnili systém turnaje, takže se ve dvojicích hrají skupiny, ve kterých se hraje na čtyři vítězné legy s tím, že postupuje jenom vítěz skupiny. Ve vyřazovací části se už potom hraje na sedm vítězných legů.

Adam Gawlas na UK Open.
Šipkařská fantazie. Gawlas došel na UK Open do semifinále, porazil mistra světa

Jak jste spokojený s losem?
Jak jsem říkal, všichni si myslí, že to bude jednoduché, ale budeme muset porazit skvělé hráče. Věřím, že když nám turnaj s Karlem sedne, tak máme na to, abychom bojovali o postup.

Jak jsou podle vás na tom momentálně české šipky v celosvětové konkurenci?
V PDC je nás pořád málo… Na druhou stranu mě i Karla už soupeři docela dobře znají a máme dobré vztahy. Jen by to chtělo, aby nás bylo v PDC z Česka více.