Gawlas na cestě do semifinále zdolal Belgičana Vandenbogaerda (6:4), domácího mladíčka Littlera (10:8), Nizozemce Doetse (10:8) i výše nasazeného Ira O'Connora (10:3).

Semifinálový zápas začal jednadvacetiletý šipkař ve velkém stylu. Po perfektním zavření 164 a řadě vysokých náhozů se dostal až do vedení 8:4, Cross ale pak průběh zápasu vyrovnal. Za stavu 8:8 ale Gawlas vyhrál dva legy v řadě a oplatil anglickému soupeři porážku z listopadového Grand Slamu.

Gawlas se posune do elitní padesátky

Bývalý dvojnásobný juniorský mistr světa a aktuálně 62. hráč žebříčku Gawlas má postupem do semifinále garantováno30 tisíc liber (přibližně 800 tisíc korun). V dalším vydání světového žebříčku se navíc naděje českých šipek dostane do elitní padesátky.

Šipkový Gambrinus Cup v pražské Královce.
Šipkařský festival s tučnou odměnou pro vítěze. Skvělá úroveň, žasl Koller

V semifinále Gawlas nestačil na skvěle zavírajícího Andrew Gildinga. Od stavu 5:5 ztratil dvaapadesátiletý Angličan a po vítězství 11:6 se probojoval do finále.

V prestižním britském turnaji se představil i Karel Sedláček, který vypadl v pátem kole se třináctým hráčem světa Joe Cullenem z Anglie. Čtyřiačtyřicetiletý český šipkař se v žebříčku posune na hranici elitní stovky.