Při nástupu na první boulder Ondrovi před zhruba čtyřmi tisícovkami fanoušků zazněl hit Ivana Mládka Prachovské skály. Třicetiletý český reprezentant pak na šestý pokus zdolal úvodní "problém", při kterém musel dvakrát přeskakovat mezi jednotlivými prvky. To není jeho oblíbená technika.

Druhý boulder mu sedl výborně. Už napoprvé sahal po vrcholu, ale nakonec ho udržel napotřetí. Na většinu soupeřů ale ztratil, protože čtveřice finalistů vylezla tento boulder napoprvé.

Adam Ondra na Světovém poháru v boulderingu na Letné.
Ondra ve finále pražského SP v boulderingu. Každý rok je to větší ruleta, řekl

Na cestě za medailí byl pro Adama Ondru klíčový úspěch na třetím boulderu, který s mnohdy miniaturními chyty vyžadoval velký cit pro rovnováhu. Brněnský rodák ho po velmi nadějném úvodním pokusu napodruhé zdolal, což vedle něj ze šestice finalistů dokázal už jen korejský lezec Dohyun Lee. V součtu s topy z úvodních dvou cest se Ondra posunul z průběžné páté příčky na druhé místo. To potvrdil, když hned napoprvé zdolal závěrečný boulder.

I Dohyun Lee pak ale byl stejně úspěšný. Na první pokus Korejec vylezl tři ze čtyř cest, jen na tu první potřeboval pokusy dva. Ondra na zdolání vrcholů spotřeboval třináct pokusů. I To-hjon tak vyhrál díky menšímu počtu pokusů. Bronz získal Francouz Mejdi Schalck.

Poprvé od Světového poháru v Mnichově 2019 se ve finále představilo šest lezců z šesti různých zemí. „Myslím, že nyní se sešla opravdu pěkná směsice lezců, kteří mají různé silné a slabé stránky. Je vzrušující už jen to sledovat. Ale ještě víc vrušující je být tady a moci soutěžit,“ rozplýval se český lezec.

Ondra před domácím publikem zazářil v boulderingu, který je jeho slabší disciplínou. Přesto je v něm bronzový bronzovým medailistou z loňského mistrovství Evropy. Ve Světovém poháru startoval naposledy v roce 2021, kdy dva závody vyhrál.

Český reprezentant druhým místem skvěle vstoupil do sezony, která vyvrcholí srpnovým mistrovstvím světa v Bernu.