Stříbrná a bronzová medailistka z mistrovství Evropy nejdřív dvakrát vyhrála. Pak ale ve čtvrtfinále nestačila na Turkyni Buse Tosunovou. Její následný postup do finále znamenal pro rodačku z Brna posun do pavouku o bronzovou medaili.

Proti obhájkyni bronzu Irině Rignaciové z Moldavska, která rovněž nestačila na Tosunovou a musela absolvovat i první kolo oprav, však devětadvacetiletá Hanzlíčková nezabodovala. Po necelých dvou minutách skončila poražena.

Finále druhého ročníku Gambrinus Windson Cupu
Fenomén šipky. Hospodská zábava, nebo sport se vším všudy? Expert má jasno

Přišla tím zároveň o šanci zabojovat o olympiádu. Vedle medailistek se do Paříže v srbské metropoli probojovaly poražené zápasnice z duelů o třetí příčku. „Cítila jsem se tady opravdu skvěle, ale ve střetnutí proti Turkyni, která mě během utkání několikrát faulovala, jsem si bohužel poranila vazy v koleni,“ vzkázala Deníku z Bělehradu.

Risk ovoce nepřinesl 

„Kdyby nešlo o mistrovství světa a navíc o kvalifikaci na olympiádu, tak turnaj rovnou vzdám. Chtěla jsem repasáž risknout s tím, že buď to vyjde nebo ne. Bohužel bolest a zranění mě obrovsky limitovalo,“ dodala Hanzlíčková.

Vít Přindiš (vpravo) a Jiří Prskavec
Češi zazářili v závodech hlídek. Kajakáři slaví světový titul, kanoistky stříbro

Už po prvních zápasech skončil turnaj v řecko-římském stylu pro Oldřicha Vargu (do 77 kg) a Marcela Albiniho (do 130 kg). Prvně jmenovaný podlehl Patryku Bednarzovi z Polska 2:6. Debutanta Albiniho v nejtěžší váze položil na lopatky Američan Cohlton Schultz.

V pátek ještě do bojů zasáhne olympionik z Tokia Artur Omarov (do 97 kg).