Juniorský mistr světa z roku 2001 se totiž nevešel na vstupní soupisku českého národního týmu pro světový šampionát v Moskvě. Jeden z deseti hráčů ze zámořské NHL tak bude muset na svou případnou šanci čekat až do osmifinálové skupiny.

"Nečekal jsem to a docela mě to štve," přiznal dnes Klesla v rozhovoru s novináři. Rozhodnutí trenéra Aloise Hadamczika, který před ním upřednostnil Jana Platila, ale respektuje. "Myslím si, že bych byl platnější na ledě než na tribuně, ale budu klukům fandit a uvidíme, co se bude dít," řekl hráč Columbusu.

Hadamczik se totiž několikrát vyjádřil, že se stále nevzdal možnosti, že by do Moskvy přiletěl obránce Tampy Bay Filip Kuba. V tom případě by si Klesla na šampionátu nezahrál a zřejmě by i odletěl předčasně domů.

Přestože bývalý hráč Vsetína či finské Hämeenlinny s podobným osudem nepočítal, teoreticky na to připravený byl. "Nikdo nemá nic jistého, pokud nejste hráč typu Tomáše Kaberleho. Musí se s tím pořád počítat, padlo to na mě a jedeme dál," řekl. V NHL se mu něco podobného prý stalo naposledy v roce 2001.

Do Moskvy se přitom těšil. Před šesti lety se zde totiž radoval ze zisku zlatých medailí na juniorském šampionátu. "I když už je to dlouho, docela často si na to vzpomenu. Je to velký zážitek," uvedl Klesla. Jeho kariéru to ale prý výrazně neovlivnilo. Draftovaný Columbusem v prvním kole, jako čtyřka, už byl o rok dříve.

"Mezinárodní úspěch je ale vždy dobrý. Pro některé kluky to byl odrazový můstek," dodal pětadvacetiletý obránce.