Boj o titul se nyní přesouvá do Ohia na palubovku týmu Cavaliers, kde se budou hrát třetí, čtvrté a případně i páté utkání.

Spurs znovu nedali svému protivníkovi příliš šancí pomýšlet na úspěch; od konce první čtvrtiny zvyšovali náskok a v závěru třetího dějství už vedli téměř o 30 bodů. "Oni přitom nehráli nijak zázračně, zato my jsme udělali spoustu chyb. Jako bychom neměli žádnou šťávu," komentoval mdlý výkon svých svěřenců trenér Cavaliers Mike Brown.

Až teprve výrazné zvolnění San Antonia v závěru dovolilo Clevelandu zkorigovat porážku na přijatelnější rozdíl. "Vypadalo to, že pak už prostě sundali nohu z plynu," prohlásil clevelandský pivot Zydrunas Ilgauskas. "To je to, proč nemám rád, když vedeme takovým rozdílem," řekl k tomu novinářům domácí rozehrávač Tony Parker. "Tři čtvrtiny byly v pořádku. A nakonec máme druhé vítězství, což je super," podotkl trenér Gregg Popovich.

LeBron James, tradiční opora Cavaliers, se tentokrát proti soupeřově obraně prosadil více než v úvodním finálovém duelu a nastřílel 25 bodů, většinu z nich ale až v poslední čtvrtině. Zápasu však opět vládlo domácí trio Parker, Manu Ginobili a Tim Duncan.

Francouzský rozehrávač Parker dal 30 bodů, přičemž obránce mátl variabilitou svých akcí: dokázal vystřelit zdálky i prodriblovat až pod koš. Také další hráči San Antonia měli vyšší úspěšnost střelby než Cavaliers, kteří v prvním poločase minuli průměrně tři střely ze čtyř: Duncan dal 23 bodů, tradiční náhradník Ginobili přidal 25 bodů.

Argentinec Ginobili také v závěru uťal poslední záchvěv clevelandských nadějí, když hosté mohutným finišem stáhli dvě a půl minuty před koncem ztrátu na osm bodů. Olympijský vítěz z Atén v tu chvíli trefil tříbodový pokus, po faulu Daniela Gibsona při střelbě proměnil i následný trestný hod a zvýšil na 101:89. "I když na mě skočil, měl jsem dost času zamířit," řekl novinářům Ginobili.

James nepřikládal přílišnou váhu poslední čtvrtině, kterou jeho tým vyhrál 30:14. "Ono je úplně jedno, jestli nakonec prohrajete o bod, nebo o třicet. Pořád je to porážka a my teď prohráváme nula dva, ale přesto si pořád věříme. Musíme se spíš pokusit přenést tu naši hru z poslední čtvrtiny do dalšího zápasu," prohlásil clevelandský kanonýr.

Výsledek - finále, 2. zápas:

San Antonio - Cleveland 103:92 (28:17, 58:33, 89:62)

Nejvíce bodů: Parker 30, Ginobili 25, Duncan 23 - James 25, Gibson 15, Gooden 13, Pavlovič 10. Stav série: 2:0.