Na začátku sezony vyrukovaly japonské stroje s novým image. Tradiční světlou zelenou nahradila tmavší metalíza. Ale ta vydržela jen do srpna.

Většina fanoušků si stěžovala, že taková barva neodpovídá tradici značky. Lidé se domáhali změny. Proto Japonci před Brnem přestříkali své stroje zpátky na tradiční limetkově zelenou, jak zní oficiální označení.

"Metalíza na motocyklech Kawasaki vyvolala diskuze mezi příznivci značky po celém světě," přiznal komunikační manažer Kawasaki Ian Wheeler.

"Zatímco v Japonsku byla podle našich zjištění úspěšná, většina fanoušků Kawasaki na celém světě se domnívá, že tradiční limetkově zelená více odpovídá tradici a sportovní odkaz naší značky. Proto počínaje Brnem dostanou stroje Randy de Punieta a Anthonyho Westa až do konce roku původní zbarvení," dodal.

U Kawasaki tak měli rušnou přestávku mezi závody v Luguna Seca a českou grand prix. Přestříkány musely být nejen motocykly, ale také kamiony, příslušenství v boxech a spousta dalších doplňků.

Poprvé se staronové Kawasaki ukázaly v pátečním ranním tréninku. A návrat k tradici týmu svědčí, Randy de Puniet se pro nedělní závod kvalifikoval na pátém místě, když porazil i Valentina Rossiho.