Třetí dojel s velkou ztrátou Fernando Alonso s McLarenem.

Do Velké ceny Turecka nejlépe odstartovaly oba vozy Ferrari. Felipe Massa neměl problémy s udržením pole position, v kvalifikaci třetí Kimi Räikkönen se hned po startu dostal před Lewise Hamiltona s McLarenem.

Ani druhý McLaren s Fernandem Alonsem neodstartoval dobře - z čtvrtého místa ho odsunuly oba vozy BMW Sauber. Na čtvrté místo se posunul Polák Robert Kubica, skvělým manévrem Alonsa zavřel i Nick Heidfeld.

Massa s Räikkönenem si v klidu udržovali náskok, naopak Hamilton za nimi pomalu ztrácel, v sedmém kole už na třetím místě zaostával o 3,5 vteřiny. Na konci 13. kola se poprvé do boxů vydal Robert Kubica. Jeho stájový kolega Heidfeld se stále držel před Alonsem a dokonce zvyšoval svůj náskok.

Ale v 17. kole do boxů zamířil i Nick Hedifeld a Alonso se posunul na čtvrté místo. Heidfeld strávil v boxech 8,8 vteřiny a zařadil se dokonce před Kubicu.

Jen jedno kolo s lehčím vozem stačilo Alonsovi, aby se z boxů vrátil před Hedifeldem. V 18. kole doplnil palivo i Räikkönen, v dalším okruhu ho následoval také Massa. Ten se s identickým časem pitstopu 8,7 vteřiny zařadil znovu před stájového kolegu.

Ve 20. kole musel odstoupit Australan Mark Webber, kterého na jeho vozu stáje Red Bull zklamala hydraulika. Z vedoucí pozice se do boxů vydal i Lewis Hamilton, kterého následoval i Heikki Kovalainen s Renaultem.

Pořadí na čele se nezměnilo, v polovině závodu byly na čele stále obě Ferrari, následované Lewisem Hamiltonem. Pilot McLarenu se ale na vedoucí dvojici nedotahoval a ztrácel kolem 3,5 vteřiny. Podobně na tom byl i Fernando Alonso, ten měl ale ztrátu na stájového kolegu až 20 vteřin.

Před druhými zastávkami v boxech to chvíli vypadalo, že Kimi Räikkönen zkusí zaútočit na Massu v čele, ale vedoucí muž se nakonec nezměnil. Ve 41. kole zamířil Räikkönen podruhé do boxů, kolo po něm tankoval i Massa. Ten se stačil vrátit před Räikkönena a na čele závodu se objevily oba McLareny, kterým už ale příliš paliva nezbývalo.

Jenže ve 44. kole přišel pro McLaren velmi nepříjemný okamžik - Hamiltonovi se odtrhl běhoun z pravé přední pneumatiky a britský pilot měl štěstí, že se vůbec udržel na trati. Nakonec sice dojel do boxů, kde akorát vystřídal Fernanda Alonsa. Hamilton naštěstí vyvázl bez poškození přední části vozu a na trať se vrátil pátý za Nickem Heidfeldem.

Třetí Alonso s McLarenem ztrácel na obě Ferrari kroužící v klidu na čele už téměř půl minuty, čtvrté místo si udržel Nick Heidfeld ve voze BMW Sauber. Pátý nakonec dojel do cíle Lewis Hamilton stíhaný Renaultem Heikki Kovalainena.