Ale jeho náskok v čele šampionátu před týmovým kolegou Fernandem Alonsem se po neděli ztenčil na pouhých 5 bodů.

Dvaadvacetiletého nováčka ve formuli jedna potkala na istanbulském okruhu opravdová smůla. Patnáct kol před koncem Grand Prix kroužil na třetím místě za oběma vozy Ferrari a před Alonsem měl pohodlný náskok téměř vteřin.

Jenže místo šesti bodů přišla nejistota. Pravá přední pneumatika jeho McLarenu nevydržela a ve výjezdu z jedné ze zatáček praskla. Hamilton se ocitl mimo trať, ale nakonec dokázal dojet až do boxů a jeho monopost zůstal od létajících cárů pneumatiky bez poškození.

 

Dál už vše proběhlo jako plánovaná zastávka v boxech, která Brita stejně ještě čekala. Otázkou bylo, kam se zařadí po návratu na okruh. Zařadil se na páté místo za Nicka Heidfelda se Sauberem, za kterým už také dojel do cíle. Místo šesti bodů tak bral čtyři, zatímco Fernando Alonso si díky jeho defektu přišel na jeden bod navíc.

Nepříjemnost s prasklou pneumatikou nerozhodila Hamiltona ani v situaci, kdy jsou všichni čtyři vedoucí muži šampionátu nahuštěni v rozmezí 16 bodů. Každý bod tak může rozhodovat o titulu.

 

"Je to jen nepatrná komplikace, to jenom vy vždycky mluvíte o nezdaru," řekl dvaadvacetiletý pilot novinářům. "Vyhráli jsme minulý závod a ještě je jich pět před námi, vedu o pět bodů. Není konec. Nebojte se," cituje Hamiltona agentura Reuters.

"Přišlo to bez varování," popisoval kritický moment Hamilton. "Projížděl jsem osmičkou (osmá zatáčka) a viděl jsem, že mi odlétávají kousíčky pneumatiky. A když jsem začal brzdit do devítky, pneumatika bouchla."

Nováček formule jedna byl prý rád, že svůj monopost dokázal ubrzdit, protože auto se začalo točit. "Vypadalo to, že narazím čelem přímo do zdi," vyprávěl Hamilton.

"Pak už jsem se snažil jenom dojet 'domů', ale zbytky pneumatiky vlály všude kolem. Měl jsem poškozené přední křídlo," řekl pilot agentuře Reuters. To ho prý také limitovalo, když se vrátil na trať a snažil se dojet Nicka Heidfelda.

Ale Lewis Hamilton měl v plánu atakovat vedoucí vozy Ferrari. "Věděl jsem, že bojují mezi sebou a doufal jsem, že zastávkou v boxech bych mohl alespoň jedno Ferrari předjet," popisoval britský jezdec své plány. Jenže ty zhatila prasklá pneumatika. "Pak jsem udělal to nejlepší, co jsem mohl," nenechal se vyvést z míry dvaadvacetiletý vedoucí muž světového šampionátu.