Alonso se v této sezoně dostal do začarovaného kruhu hořké bitvy slov se stájovým kolegou a Lauda je přesvědčen, že ztratil pozornost. "Alonso využívá všechny možné výmluvy," řekl Lauda BBC Sport.

 

"Místo vymlouvání, naříkání a stěžování by se měl Alonso soustředit na to, aby byl rychlejší," dodal kriticky.

Alonso do McLarenu přišel před letošní sezonou z Renaultu jako dvojnásobný světový šampion. Ale záhy jej zastínila hvězda nováčka Lewise Hamiltona.

"Obávám se, že hledá příčiny všude kolem, a ne u sebe. Prohraje, protože Hamilton dělá perfektní práci. Jednoduše se soustředil na ježdění a je rychlý. A to samé by měl dělat i Alonso," uvedl Lauda.

"McLaren má nejlepší auto s dvěma nejlepšími piloty, kteří spolu musí bojovat jako blázni, aby byli rychlejší. Prostě musí šlapat na plyn a žádná politika v tom nehraje roli," míní Rakušan pro BBC Sport.

 

Lauda se domnívá, že určitá míra rivality mezi dvěma piloty je zdravá. "Dva jezdci v jednom týmu pokaždé vytvářejí tlak na sebe a nutí toho druhého být rychlejší," dodala rakouská hvězda.

Fernando Alonso obsadil v nedělní Velké ceně Turecka třetí místo, Hamiltona prasklá pneumatika odsunula na pátou příčku. V průběžném hodnocení MS má mladý Brit po 12 ze 17 grand prix náskok pěti bodů.