Isner postoupil do 2. kola přes nasazeného Nieminena

V posledních devíti zápasech před US Open odehrál třináct tiebreaků, z nichž v osmi byl Isner úspěšnější než jeho soupeři. Prohrál jen s Andy Roddickem a Davidem Ferrerem, kteří jsou v poslední době ve vynikající formě.

Nepříliš ostřílený tenista se opírá především o servis, jehož rychlost často dosahuje více než dvousetkilometrové rychlosti. Málokdy se při prvním podání mýlí a také díky tomu dokáže odolávat i těm nejlepším hráčům na okruhu.

Také proto seJohn Isnerposunulze 745. místa WTA žebříčku aktuálně na 199. pozici.

A teď pokračuje ve svém vzestupu i na US Open. Od organizátorů obdržel divokou kartu pro start v hlavní soutěži a hned v prvním kole se za důvěru odvděčil postupem. A to přes nasazeného Fina Jarka Nieminena!

"Má nejlepší podání, které jsem kdy na kurtu viděl," prohlásil po zápase 26. hráč světa. "Celý zápas jsem nemohl odhadnout, kam půjde jeho servis," dodal finský tenista, který v pondělíprohrál 7:6, 6:7, 6:7 a 4:6.

Isner po vyhraném zápase zářil štěstím, na kurty do Flushing Meadows se vrátil po pěti letech, když v roce 2002 podlehl v druhém kole juniorského turnaje Richardu Gasquetovi.

"Dnes jsem byl se svým servisem spokojen. Nikdy se nedržím zpátky," uvedl rodák ze Severní Karoliny, který během čtyřsetového duelu nastřílel 34 es.Roddick s Karlovičem takmusí počítat s novým soupeřem.

"Hodně pro mě znamená, když porazím takového tenistu, jakým je Nieminen. Teď vím, že můžu projít dále," dodává Isner, jenž se v dalším kole utká s Jihoafričanem De Voestem.

A potom? V případě postupu by se americký tenista mohl těšit na svůj vrchol kariéry. Na zápas proti Rogeru Federerovi před vyprodaným centrkurtem Arthura Ashe.