V dresu prvního soupeře se objeví i největší hvězda nadcházejícího turnaje, Dirk Nowitzki. Devětadvacetiletý Němec se stal prvním Evropanem v historii, který získal prestižní trofej MVP pro nejužitečnějšího hráče soutěže.

Opora Dallasu ve své deváté sezoně v zámořské soutěži dosáhla průměru 24,6 bodů na zápas a v základní části dotáhla Mavericks ke skvělé bilanci 67 výher a jen 15 porážek. Akorát v play off přišel šok - Dallas se poroučel hned v prvním kole, když nestačil na Golden State.

 

Teď už se ale 214 centimetrů vysoký basketbalista těší na vrchol sezony a věří, že Německo dá vzpomenout na poslední šampionát v Srbsku a Černé hoře. Tam právě díky neudržitelnému Nowitzkému získali senzační stříbro.

Ale sám Nowitzki nemá rád, když se o Německu mluví jako o týmu jednoho hráče. "Máme dobrý tým," tvrdí nejlepší hráč NBA. "Před dvěma lety jsme to dokázali dostatečně," připomíná zámořská hvězda na oficiálních stránkách šampionátu.

Ale Němci nebudou mít snadnou pozici, adeptů na evropské medaile je hodně. "Největšími favority budou určitě domácí Španělé a také obhájci evropského titulu Řekové," myslí si Nowitzki. Španělé jsou navíc úřadujícími mistry světa a před vlastními fantastickými fanoušky budou chtít urvat i kontinentální zlato.

Nowitzki v neděli odehrál 100. zápas v reprezentaci - v posledním zápase turnaje SuperCup v Bamberku sice Němci prohráli s Itálií 69:60, ale i tak byl kouč Dirk Bauermann spokojený.

"Ačkoliv to na vítězství nebylo, jsem na svůj tým pyšný. Odehráli jsme dobrý turnaj a získali spoustu sebevědomí," vzkazuje kouč svým soupeřům. Tím prvním bude v pondělí 3. září od 18 hodin právě Česko.