Američané, kteří na MS od roku 2006 neprohráli, před zápasem přerušili rozcvičování, aby mohli sledovat tradiční haku svých soupeřů. Zastrašit se bojovým tancem ale nenechali a v útoku občas předváděli akce jako při utkáních hvězd.

Po přestávce sice Novozélanďané využili nedůslednost soupeřů v obraně a třetí čtvrtinu vyhráli 19:18, na zvrat ale neměli. Nejlepšími střelci vítězů byli opět Anthony Davis s 21 body a Kenneth Faried s 15.

Druhé vítězství na turnaji vybojovala Austrálie, která v souboji o čelo skupiny D porazila Litvu 82:75. Bronzový tým z minulého šampionátu v roce 2010, který měl dosud na kontě dvě výhry, prohrával s Australany v poločase už 28:47, a přestože se Litevci ve druhém poločase dokázali několikrát přiblížit až na rozdíl tří bodů, otočit skóre nedokázali.

Mistrovství světa v basketbalu mužů:

Skupina C (Bilbao):
Ukrajina - Turecko 64:58 (25:26), USA - Nový Zéland 98:71 (57:35), Dominikánská republika - Finsko 74:68 (41:32).

Skupina D (Las Palmas):
Mexiko - Angola 79:55 (36:35), Austrálie - Litva 82:75 (47:28), Slovinsko - Korea 89:72 (40:39).

1. Slovinsko 3 3 0 268:220 6
2. Austrálie 3 2 1 251:220 5
3. Litva 3 2 1 237:218 5
4. Mexiko 3 1 2 221:231 4
5. Angola 3 1 2 197:223 4
6. Korea 3 0 3 196:258 3