Češi jsou natěšení, naopak pro řadu amerických superhvězd jde o nepříliš lákavý turnaj, který by jim narušil soukromé plány. „O startu jsem vůbec neuvažoval. Tohle pro mě není dobré léto,“ ozval se LeBron James. Má jiné starosti: musí doléčit zranění a hlavně ho čeká natáčení filmu.

Ano, hvězda Los Angeles Lakers se objeví v hlavní roli pokračování snímku Space Jam. „Trochu mě mrzí, že nepřijede LeBron, ale myslím, že Space Jam 2 je pěkná omluvenka. Docela se na ten film těším, doufám, že bude parádní,“ řekl reprezentační křídelník Jaromír Bohačík.

Češi se na MS utkají s Američany ve skupině a už vědí, že soupeři bude několik velkých opor scházet. Ovšem pozor, z klenotů NBA lze poskládat třeba čtyři nesmírně silné týmy. V širší nominaci trenéra Gregga Popoviche v Číně je pět olympijských vítězů a pět mistrů světa.

Hvězdy pojedou spíš na olympiádu

Zámořské partě vévodí nezastavitelný střelec James Harden a čahoun Anthony Davis. „Chtěl bych se bránit s Hardenem. Asi nějaký koš dostanu, ale s jeho stylem obrany rozhodně nebudu v mínusu,“ těší se český reprezentant Tomáš Vyoral na chlapíka s hustým plnovousem.

Většina českých hráčů vyhlíží duel s pokorou. „V podstatě je to americké béčko. Za rok jsou olympijské hry, ty další hvězdy pojedou spíš tam. Potřebují letos v létě volno, mají za sebou dlouhou sezonu. Kvalita týmu ale i tak bude obrovská a stále to bude nejlepší celek na mistrovství světa,“ očekává Lukáš Palyza, kapitán Olomoucka.

Velký zápas je na programu 1. září, pak se Češi ve skupině utkají ještě s Japonskem a Tureckem.