Pro cenu si dojela na invalidním vozíku, na který ji upoutala nešťastná nehoda na tréninku. Na konci června narazila v německé Chotěbuzi v šedesátikilometrové rychlosti do zad závodníka, o kterém nevěděla. Zlomila si sedmý hrudní obratel. Prodělala několik operaci, ale diagnóza zněla neúprosně. Dvojnásobná olympijská vítězka a jedenáctinásobná mistryně světa zůstane ochrnutá od pasu dolů.

Poprvé od nehody se objevila před cyklistickými fandy právě v Berlíně. „Děkuji za všechny zprávy, které jsem dostala. Poslední měsíce byly velmi těžké, ale když jsem si přečetla vzkazy, dodaly mi strašně moc pozitivní energie a síly. Motivují mě a děkuji za ně z hloubi svého srdce,“ vzkázala Vogelová.

Osmadvacetiletou dráhařku dobře zná i česká výprava. „Kristina na mě vždy působila jako zlatíčko. Na všechny se usmívá, nikdy neměla problém s kýmkoli mluvit, nechová se jako nafrněná hvězda. Je to výborná sportovkyně a určitě zůstane stejná. Těšíme se, že ji budeme i dál vídat na oválech,“ sdělil vedoucí trenér brněnské Dukly Svatopluk Buchta.