Jenže ze zkušebního mítinku zbyla jen pouhá fraška. Například v dálce se představili pouze desetibojaři Roman Šebrle a Attila Zsivoczky z Maďarska.

Ve skoku o tyči pak další český vícebojař Josef Karas, nikým neatakován, zdolal 460 centimetrů. Skákal sám. Původně přihlášení Američané, když viděli, o jakou akci se jedná, se po rozcvičení sbalili a odjeli.

Mítink však byl i zkouškou televizního přenosu, proto se na chvíli na světelné tabuli rozsvítil nápis „Josef Karas - mistr světa ve skoku o tyči.“

Šebrlemu se v generálce před šampionátem nedařilo. V dálce třikrát přešlápl. „Jsem marný,“ přiznal. „Přitom v Nymburce mi to lítalo, nemůže se to ztratit,“ přesvědčoval. Ani koule nedopadla podle jeho představ – 15,26. „Jsem o dvě třídy níž než v přípravě. Nedosahuju tu ani tréninkových výsledků a vůbec nevím proč,“ popisoval. Cítí, že mu chybí síla. Je snad na vině aklimatizace? „Sekla mě změna prostředí, stoprocentně.“

Do startu desetiboje zbývá týden. Ten bude trávit v tréninkovém centru v Sukumě. „Vrátím se klasicky až dva dny před závodem,“ řekl desetibojař. Lepší zpráva naopak zazněla z úst šéftrenéra Václava Fišera. „Tomáš Dvořák se cítí lépe, i když už i nadával, že to tady balí.“ Jestli bude mít Česko v desetiboji trojnásobné zastoupení, však stále není jisté.