Frenetická atmosféra, fanoušci v originálních převlecích povzbuzující hráče ke skvělým výkonům. TurnajGambrinus Czech Darts Open s účastí těch nejlepších hráčů světa na pražské Královce byl doslova a do písmene svátkem šipek. Do jednoho z podniků European Tour se zapojilo i šest českých zástupců - pro kvalifikanty Miloslava Navrátila, Ondřeje Plška a Filipa Šebestu bylo konečným už prvním kolo.

Adam Gawlas
Začal u souseda, teď je ve špičce. Gawlas k šipkám přišel jako slepý k houslím

Vítězslav Sedlák s českou jedničkou Karlem Sedláčkem se probojovali za do druhého.Největší radost ale udělal českým fanouškům Adam Gawlas. Dvacetiletý rodák z Návsí se po výhrách nad Holaňdanem Kalterem, Australanem Hetou, a Ryanem Searlem z Anglie probojoval až do čtvrtfinále.

Finále bylo anglickou záležitostí

Tam už mu ale byl osudným Vincent van der Voort. "Neuvěřitelná atmosféra, moc jsem si to užil. Čtvrtfinálovou účast jsem nečekal, ale i tak jsem trochu zklamaný. Měl jsem nějaké možnosti trefit další doubly, ale o tom šipky jsou," řekl po čtvrtfinálové prohře 2:6 s Holanďanem Gawlas. 

Peter Wright s trofejí pro mistra světa v šipkách.
Milionové sumy. Pankáč Wright se titulem z šipkového MS zařadil mezi legendy

Finále bylo záležitostí dvou Angličanů. Tím úspěšnějším byl nakonec ve skvělé formě hrající Luke Humphries, který porazil mistra světa z roku 2018 Roba Crosse 8:5. "Je to úžasné. Vyhrál jsem druhý turnaj European Tour, jsem nadšený. Dnes jsem hrál s opravdu silnými hráči. Rob byl ve finále neskutečný. Bylo to skvělé finále. Věděl jsem, že musím předvést nejlepší výkon o tomto víkendu, a to se mi povedlo," řekl sedmadvacetiletý Brit, který si pochvaloval atmosféru a celkové vítězství si viditelně užíval.

Zdroj: Youtube

Pro české fanoušky šipek navíc přišla bezprostředně po finále skvělá zpráva. I v následujícím roce bude turnaj v Praze jednou ze zastávek European Tour.