Start v Praze, kopce u Berounky a zpátky. Tak vypadá základní trasa. Variant je ale víc - pořadatelé museli kvůli obrovskému zájmu rozšířit závod o další tratě. Nakonec jsou celkem tři. „Letos nás čeká třetí ročník, pro který jsme si dali náročnou výzvu posunout vysoko nasazenou laťku ještě výše,“ konstatoval Tomáš Pravenec, ředitel pořádající společnosti Petr Čech Sport.

Organizátoři do Prahy lákali i osobnost mezi osobnostmi, jenže Bradley Wiggins - trojnásobný olympijský šampion a vítěz Tour de France z roku 2012 - nakonec do české metropole nepřijede. „Byly tam z jeho strany určité překážky,“ zmínil Pravenec.

Karel Vacek úspěšně zvládl premiéru na Giro d'Italia
Vacek má za sebou premiéru na Giro d'Italia: Jako když jde dítě poprvé do školy

Cyklistická veřejnost se může těšit alespoň na tuzemské hvězdy. Pole ambasadorů bude čítat řadu jmen, nejznámější z nich jsou Ján Svorada, Martina Sáblíková, Tomáš Bábek či Jakub Holuša.

Na startu má být také Zdeněk Štybar, jenž se zotavuje po nedávné operaci. 

„Při loňské premiéře mě nadchla unikátní atmosféra. Potkal jsem cyklistické fanoušky, lidi milující cyklistiku, kteří chtěli zažít atmosféru Tour de France. Pamatuji si, že na Strahově lidé vytvořili parádní kulisu. Následně na trase rovněž, a proto se nemohu dočkat, až budu na trase znovu,“ vzkázal závodník týmu Jayco AlUla.

Letošní novinka 

Česká verze závodu je z globálního pohledu třetí nejpočetnější. 

Novinkou letošního ročníku je spuštění projektu L'Etape Femmes, díky němuž vzrostl počet žen ve startovní listině z loňských šesti na letošních deset procent. „Ověřili jsme si, že značka funguje,“ dodal Pravenec.

Odměna pro nejlepší cyklisty
Nejlepší cyklisté z Česka mohou do Francie. Tři nejrychlejší v absolutním pořadí mezi muži i ženami si zajistí hodnotné ceny a k tomu mají garantováno místo na L'Etape du Tour, což je jedna z etap skutečné Tour de France.