Vrcholem sobotního galavečera profesionálního boxu bude na ústeckém Boxing Live její souboj o světový titul s o generaci starší 47letou Denise Castleovou z Anglie. "Nečekala jsem, že šance přijde takhle brzy, ale jsem za to vděčná," řekla 22letý drobná blondýna před pátečním vážením v teplickém centru Olympia. To proběhne, i s ukázkou pásu, od 15 hodin.

Zápas kariéry?
Čeká mě největší a nejtěžší zápas. Jsem u největší mety, které mohu dosáhnout. Očekávám, že to se zkušenou soupeřkou bode dobrý boj.

Čeká vás soupeřka, které je 47 let a je dokonce o rok starší než vaše maminka…
Já jsem si z toho ze začátku taky dělala srandu, ale když jsem do prvních zápasů dostala starší soupeřky, tak to s nimi nikdy není žádná sranda.


Kvůli zkušenostem?
Třeba na tom nejsou nejlépe fyzicky, ale mají právě velké zkušenosti, v hlavě to srovnané, vědí, za čím si jdou a umí si rozložit síly. V tom je jejich obrovské plus.

Vaše sobotní soupeřka však budí respekt i od pohledu. Vypadá dost drsně…
Přesně. Je vidět, že se několik let neválí na gauči a nic nedělá. Je fyzicky dobře připravená, o zápase ví stejně dlouho jako já, takže žádnou výhodu nemám.

Ostych jde proti starší soupeřce stranou?
Musí… Nemůžu si říkat, že jdu mlátit mámu. Ona by si zase připadala, že bije dítě. To je to samé. Půjde o souboj generací a všechno ostatní hodím za hlavu, stranou. Já půjdu připravená, ona taky a v ringu se vše ostatní maže.


Co by pro vás znamenala případná výhra?
Určitě by se pás obhajoval, pak by třeba byly další. Je to pro mě těžký úkol, protože nikdo přede mnou ještě o světový titul na českém území neboxoval. To je velká zodpovědnost. Super je, že jsem doma. I kvůli fanouškům. 

Jak jste na tom s váhou?
Snad to nebude problém, váha šla postupně dolů. Větší makačka, menší porce, ale musela jsem to zvládnout. Je těžké to skloubit, protože nemůžete nejíst.