V minulém roce se z titulu šampionů těšili Petr Bartoš v divizi III do 4000 ccm a Petr Turek, který ovládl slabší buggyny s obsahem do 1600 ccm. Pouze v divizi I, mezi takzvanými plechovými auty, byl nejlepší Helmut Wild z Německa. Ten se však v letošním seriálu ME neobjeví, plánuje totiž startovat v rallyekrosovém kontinentálním mistrovství.

Zatímco Bartoš bude v letošní sezoně útočit na svůj třetí titul za sebou, Turek letošní rok vynechává a pauzu hodlá využít ke stavbě nového speciálu, s kterým se v roce 2008 představí ve vyšší třídě. "Ve třídě šestnáctistovek už nemám motivaci dále startovat, proto budu připravovat na rok nový vůz," uvedl Turek, který ovládl poslední dvě sezony ME. To Bartošovi motivace nechybí. "Chci se potřetí v řadě stát mistrem Evropy. Vím, že to bude velmi těžké, ale udělám pro to vše. Budu startovat s loňským vozem s vylepšeným motorem," řekl Bartoš, jehož nejvážnějšími konkurenty budou zřejmě opět krajani Jaroslav Hošek, Petr Keřka či Roman Kalvoda.

Turkovu pozici by rád převzal loni třetí Ladislav Hanák. "Samozřejmě, že chci zaútočit na titul mistra Evropy. Budu startovat s vozem, se kterým jsem v loňském roce vyjel až v půli sezony. Nově je motor řízen elektronikou," podotkl Hanák. Stejně jako v minulých letech se dva podniky jedenáctidílného ME uskuteční v Česku. Na přelomu června a července se autokrosaři sejdou v Nové Pace, začátkem září budou o evropské body bojovat v Přerově.

 

Kalendář ME 2007

 

15. dubna - Murca (Portugalsko)

22. dubna - De Foz Coa (Portugalsko)

27. května - Bauska (Lotyšsko)

24. června - Seelow (Německo)

1. července - Nová Paka (ČR)

22. července - Matschenberg (Německo)

29. července - Lučenec (Slovensko)

26. srpna - Nyirad (Maďarsko)

2. září - Přerov (Česká republika)

23. září - Maggiora (Itálie)

30. září - Saint Igny de Vers (Francie)