"Hodně se na Bayern těším. Nové působiště je pro mě velká změna. Nové město, jiný styl basketbalu. Bude to pro mě zajímavá sezona. Také životní styl v Německu je jiný. Nemohu se dočkat," řekl Balvín, kterého dnes Bayern oficiálně představil jako svou posilu.

Třiadvacetiletý pivot vyrůstal v Seville, kde hrál od svých 17 let. V poslední sezoně udělal velký výkonnostní vzestup, když patřil mezi nejlepší pivoty celé španělské ligy a měl nabídky z různých velkoklubů včetně euroligových celků. Nakonec se však rozhodl pro "eurocupový" Bayern, kde by měl dostat větší prostor na další rozvoj.

"Pozorovali jsme Ondřeje velmi dlouho. A za poslední rok udělal velký pokrok. Má velký potenciál a těší nás, že se rozhodl pro Bayern. Nepochybujeme, že pro nás bude posilou," řekl ředitel Bayernu Marko Pešič.

"Už jsem měl možnost Eurocup dvakrát hrát a vím, co očekávat. Letos to bude ale trochu jiné. Bayern má ambice Eurocup vyhrát, takže to pro mě bude nová zkušenost," tuší Balvín.

NBA zkusí za rok

Do nového angažmá jde s cílem na sobě ještě více pracovat a za rok se zkusit do NBA prosadit, poté co letos už byl velmi blízko. "Je krásně vidět, jak funguje byznys v NBA a Summer League je toho krásným příkladem. Jsem rád, že jsem měl možnost vyzkoušet si to a dostat se do kontaktu s kluby NBA. Je to jiný svět. Mají neuvěřitelné zázemí a servis pro hráče. Je to pro mě motivace do budoucna a pomáhá mi to vytyčit cíl," prohlásil.

"Ukázalo mi to moje nedostatky. Mimo fyzické síly, o které vím, a budu se ní tuto sezonu soustředit, mi chyběla trošku lepší dynamika v nohou. Hlavně ale tím, že hraji v Evropě, mi chybí ten americký zabijácký instinkt, vzít míč a dát 20 bodů. To spousta hráčů na Summer League měla. Teď už ale vím, jak tam hráči přemýšlejí. To mi pomůže k dalšímu růstu," dodal.