„Jediným cílem bylo, abych na dvoustovce zaplavala druhou polovinu rychleji než první. To je mnohem náročnější. Povedlo se mi to, takže jsem spokojená,“ prohlásila v tiskové zprávě Seemanová o trati, na níž se v roce 2021 stala mistryní Evropy.

Distanci zvládla za 1:58,96 sekundy a s výrazným náskokem získala jediný titul. Plavecká jednička závodila v rámci přípravy na blížící se mistrovství světa v japonské Fukuoce (14.-30. 7.), kde by ráda došla do finále.

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová se zanedlouho přesune do Japonska, kde ji v polovině července čeká mistrovství světa
Seemanovou natáčel dron. Řeší se detaily, abych se mohla dál posouvat, říká

„Pokud se tam dostanu, určitě poplavu hodně rychle. Potom už se může stát cokoliv,“ přemítala třiadvacetiletá Seemanová, kterou před MS čeká ještě několik dní dřiny a pak přesun do Kóči, kde proběhne před šampionátem aklimatizační kemp českých plavců.

Kubová předvedla nejlepší čas

Nejhodnotnější čas mistrovství ČR zaplavala výkonem 28,28 v závodě na 50 metrů znak Simona Kubová. V Podolí se soustředila na jedinou disciplínu a její koncentrace se vyplatila. Naopak třikrát se ze zlaté medaile radovaly Kristýna Horská a Alena Benešová.

Ondřej Gemov se chce koncem července prosadit na univerziádě v ČíněOndřej Gemov se chce koncem července prosadit na univerziádě v ČíněZdroj: se svolením Sportegy/Matěj Třasák

To Ondřej Gemov si podmanil tři kraulové závody na 200, 400 a 800 metrů a na 200 metrů motýlek. Na čtyřstovce dosáhl kvalitního času 3:55,73 a plavecký svaz ho vyhlásil králem mistrovství.

„To je příjemné… Čtyři starty a čtyři tituly, takže hodnocení je velmi kladné. Navíc jsem plaval z plného tréninku a na kraulové dvoustovce si vylepšil osobák. Pěkně jsem si to užil,“ prohlásil Gemov s tím, že by se rád předvedl koncem července na univerziádě v Číně.

Ilustrační snímek
Ruska šampionkou Francie. Chci pro svou novou zemi získat hodně medailí, vypráví

Zkušenosti Jana Šefla a dravé mládí Daniela Gracíka na sebe narazily ve finále na 50 metrů motýlek. Sprinterský závod pro sebe urval třiatřicetiletý Šefl výkonem 24,01, kterým o patnáct let mladšího Gracíka porazil o 31 setin. Ten si ale veze zlatou medaili z dvojnásobné trati, na které jeho rival chyběl.