O svém úspěchu rozhodly svěřenkyně trenéra Bobrovského až vzávěrečné čtvrtině, během níž zvýšily svůj devítibodový náskok na dvojnásobek.

Přitom ještě ve 25.minutě vedl slovenský mistr 40:39. Celek zbrněnských Žabovřesk měl ale tradičně drtivýzávěr.

„Ke konci nám ubývaly síly. Projevilo se, že několik našich hráček toho vposlední době kvůli zdravotním potížím moc nenatrénovalo. Naopak Brno má deset vyrovnaných hráček na špičkové úrovni,“ uvedl po utkání košický kouč Vladimír Karnay.

Přes jednoznačný výsledek nebyl výkon Brňanek ideální. Především vprvním poločase nedokázaly ubránit Američanku McCarvilleovou, která jim do přestávky nasázela 17bodů.

Příští středu se Moravanky utkají vhale Rosnička oprvní místo ve skupině se Spartakem Moskva, loňským vítězem celé soutěže.

Košickému týmu patří zatím třetí příčka s bilancí tří vítězství a pěti porážek.

Výsledky - skupina C:

Košice– Gambrinus Sika Brno 60:78 (15:16, 29:37,43:52)

Nejvíce bodů: McCarvilleová 23, Jalcová 16, Michulková 8– Machová 16, Whitmoreová 15, Žirkovová 10.Trojky: 2:5. Trestné hody: 16/18–17/21.

Spartak Moskva - Namur 102:62