Litevská jednoduchost hry podpořená českou nekoncentrovaností vedla už v sedmé minutě k dvoucifernému rozdílu ve skóre. Litevci drtili soupeře zdařilou střelbou z tříbodové vzdálenosti, zatímco podobná snaha na druhé straně k úspěchu nevedla.

Po patnácti minutách duelu proto svítil na světelné tabuli u týmu protivníka náskok začínající dvojkou.

Jen málokdo by asi rád strávil poločasovou přestávku v kabině českého týmu. Připomínky od trenéra měly zřejmě jiskru i hlasitou kulisu, protože do druhé půle naskočil úplně jiný celek.

Tristní výsledkovou propast se podařilo srazit až na dvanáct bodů.

Jenže opět šlo jen o záchvěv naděje.

Téměř šedesátiprocentní úspěšnost z trojkové vzdálenosti srážela tým kolem Jiřího Welsche postupně na kolena.

Podle Luboše Bartoně měli Češi hrát v úvodu zápasu tvrději. „Začátek jsme nezachytili, nedostali jsme se do tempa, navíc oni nás sráželi výbornou střelbou a hlavně těmi trojkami. Trenéři nám v poločase řekli, kde děláme chyby, a to pak bylo na hřišti vidět. Takže můžeme jen litovat toho úvodu,“ prohlásil autor 13 bodů.

Litevci hráli ve velké pohodě. Trenér Hummel proto dokonce v závěru šetřil klíčové hráče na dnešní rozhodující duel s Tureckem. V něm musí Češi bezpodmínečně vyhrát, pokud chtějí zavítat i do osmifinálové části šampionátu.

Úkol to ale snadný nebude! Výběr Turecka totiž skončil na loňském mistrovství světa na šestém místě, na šampionátu starého kontinentu před čtyřmi roky bral zlato. Letos proto pomýšlí minimálně na play off.