V základní sestavě Českého týmu nastoupili Vojtěch Hruban, Jakub Šiřina, Jaromír Bohačík, Martin Kříž a Martin Peterka. Hosté začali nebojácně a ujali se vedení 5:0. Český tým se nemohl v úvodu prosadit proti fyzické převaze Dánů, a tak situaci řešil střelbou z dálky. Po dvou trojkách vyrovnal na 6:6.

Čeští pivoti se osmělovali čím dál tím více a dvojice Martinů - Kříž a Peterka - se trefovala i za dva body. Na chvíli se domácí dostali do plusu, ovšem houževnatí seveřané si vzali vedení zpět a do konce první čtvrtiny ho udrželi. To už byla na palubovce téměř nová pětka ve složení Tomáš Vyoral, Vít Krejčí, Šimon Puršl, Luboš Kovář. Zůstal pouze Bohačík. Také proto, že Kevin Larsen byl téměř neodstavitelný.

V minipauze mezi první a druhou čtvrtinou diváci připravili „Lvům“ choreo za výkony v Číně. Stylově ve zlaté a červené barvě, tedy barvách země, kde se šampionát konal. A také tím chtěli naznačit, že jejich chlapci se pro ně zlatí… Ty jako by poděkování „nakoplo“. Na útočné polovině si začali dovolovat čím dál víc.

Po čtyřech minutách se sice propadli do ztráty 27:31, ale po oddechovém času převzali otěže utkání. Šňůrou 7:0 převážili misky na svoji stranu a do kabin odcházeli se sedmibodovým náskokem (49:42). Jejich konto nejvíce sytili Martin Peterka s dvanácti body a Jaromír Bohačík, který zaznamenal o bod méně. Na straně Dánů škodil nejvíce Gabriel Lundberg s patnácti body.

Jako hladoví lvi

Do druhého poločasu Lvi na soupeře vtrhli, jako kdyby týden neměli potravu. Po necelých třech minutách donutili za stavu 55:43 hostujícího kouče k time outu. Vrásky mu přidělala kompletní pětice Nymburku (Bohačík, Hruban, Šafarčík, Peterka, Kříž). Skandinávci patrně dostali pokyn ještě více přitvrdit, což čeští hráči vzápětí pocítili. Na elánu jim to ale nic neubralo. V obraně se jim dařilo, střelecky už ovšem tolik nezářili. Po třetím kvartálu drželi dvojciferný náskok, když inkasovali pouze sedm bodů.

Do závěrečného dějství vstoupili hosté trojkou, na kterou okamžitě odpověděl Vyoral. Dáni ale nezapřeli svůj vikingský původ. Stáhli náskok domácích na sedm, ovšem pak se o další případné body okradli ztrátou. A po Bohačíkově trojce jim Češi znovu pláchli na dvojciferný rozdíl. Ovšem jen na chvíli.

Dvě a půl minuty před koncem svítilo na ukazateli skóre 70:64. Potom ale udeřil z pod koše Peterka, který celý druhý poločas střelecky mlčel. Hosté vykřesali naději přesnou střelou z dálky a snížili na 72:67. Situace je donutila faulovat a Hruban proměnil jeden trestný hod. Dánsko se odhodlalo ke tříbodové střele a její exekutor ještě donutil Kříže k faulu (pátému, což znamenalo jeho konec v zápasu). Následný trestný hod Jonathan Gilling proměnil (73:71). Třináct vteřin před klaksonem se situace z nuceným faulem opakovala, tentokrát ale měl český kapitán pevnější nervy a rozhodl tak o konečném výsledku 75:71.

ČR – Dánsko 75:71 (19:20, 49:42, 59:49)
Diváků: 3820. Rozhodčí: Maestre (Francie), Yilmaz (Turecko), Attard (Itálie).
Základní sestava Česko: Vojtěch Hruban, Jakub Šiřina, Jaromír Bohačík, Martin Kříž a Martin Peterka.