Šance basketbalistek USK na zopakování víc než rok starého vítězství nad aktuálními vicemistryněmi Euroligy – Gambrinusem Brno byla cítit hned u vchodu do haly na Folimance.

Vždyť první duel finálové série o ligový titul skončil jen těsným dvoubodovým rozdílem ve prospěch dvanáctinásobných šampionek z Moravy. Jenže přes skvělý vstup do utkání a ještě slibnou plichtu v půli musejí vysokoškolačky před třetím zápasem, který je na programu v neděli, nést tíhu dvou mečbolů.
Ve středu prohrály jasným rozdílem 62:80. Stav série 0:2!

„Zkusíme hrát dál,“ komentoval jen zklamaně kouč domácích Lubor Blažek. „Na druhou stranu pořád nikdo nedocenil, že Brno je druhý tým v Evropě. My jsme ale nehráli dobře, ujeli nám.“

Stejně jako v úvodním duelu držely Pražanky po dvaceti minutách šanci na drama. Jenže tragický nástup po poločasové pauze a tři minuty bez koše odsoudily USK k prohře.

Na rozdíl od první finálové bitvy ale hráčky sílu na comeback už nenašly.

„Dvaatřicet bodů za čtvrtku je hrozně moc a takové utkání už nikdy nikdo neotočí,“ dodal Blažek. „Ani špičkové týmy v Evropě by tohle nedokázaly. Tam Brno získalo svoji jistotu.“ Rozhodla i špatná hra v obraně. „A to, že nám chybí střelec.

Když si pozici vytvoříme, tak stejně nedáme. A to Brno dává i z těžších pozic,“ všiml si kouč USK. „V neděli s tím zkusíme ještě něco udělat. Ani to nemusí být vítězství, ale aby se ze zápasu tým neotrávil…“

USK Praha – Gambrinus Brno 62:80 (25:27, 37:36, 53:42)

Body: Whalenová 24, Fernačíková 15, Elhotová 9 – Whitmoreová 20, Žirková, Béresová 15. Střelba 3b.: 6/11:4/11. Střelba 2b.: 17/43:27/52. Trestné hody: 10/12:14/19. Doskoky: 28:30. Rozhodčí: Lukeš, Kittlerová.

USK Praha: Ferančíková, Whalenová, Pecková, Elhotová, Mokrošová, Le Dréanová, Burseová, Godinová, Karpovová.

Gambrinus Brno: Veselá, Večeřová, Maiga-Baová, machová, Whitmoreová, Žirková, Kulichová, Béresová, Vítečková.