S Gran Canarií jste skončili v semifinále španělské ligy. Tušil jste při přestupu, že všechno půjde tak hladce?
To nikdy neodhadnete. Co do jmen jsme měli kvalitní kádr. Našli se v něm kluci protřelí Euroligou, další se zkušenostmi ze Španělska. Očekával jsem proto, že můžeme udělat slušný výsledek, a to se potvrdilo. Klub se v lize podruhé v historii dostal do semifinále. Vládla spokojenost. Já jsem byl ale zklamaný, že jsme z Eurocupu vypadli už ve čtvrtfinále. Pokud by naše výkony byly konstantnější, mohli jsme dosáhnout dál.

Euroliga se ale na Kanárských ostrovech bude hrát.  Už je jisté, že s vámi?
Klub na mě má opci, do 5. července mi může vypovědět smlouvu. Pokud ale vím, počítá se mnou a budu pokračovat.

Znamená pro vás účast v Eurolize splněný sen?
Co se evropské scény týče, nemohu dojít dál.  V soutěži sice budeme absolutními nováčky, přesto jsem přesvědčený, že můžeme zanechat výraznou stopu. Včetně mě.

Vydařená sezona vám, zdá se, zvedla sebevědomí.
Na Kanárské ostrovy jsem šel za trenérem Luisem Casimirem. Věděl jsem, co od něj očekávat. Pro ego hráče to je důležité. Díky tomu jsem měl stále hlavu nahoře a dařilo se mi.

Cítíte, že jste například od posledního reprezentačního srazu herně vyrostl?
Ano, když jsem hrál naposledy nároďák, ještě mě limitovalo zranění kotníku. Teď jsem silnější a v lepší formě.

Co očekáváte od dvou nejbližších zápasů kvalifikace?
Všichni víme, o co nám jde. Potřebujeme dvakrát vyhrát. Čekají nás utkání s posílenými soupeři. Před našimi fanoušky ale dokážeme ukázat svoji kvalitu.

Postup na MS nebyl v předsezonních plánech na prvním místě. Po rozjezdu kvalifikace jste už asi cíle přehodnotili?
Když jsem po losu uslyšel, že postup na MS není naším hlavním cílem a tým se tvoří s perspektivou ME, byl jsem až zaražený. Máme jednu z největších šancí, jakou jsme po rozdělení republiky měli, a musíme přijmout zodpovědnost a soustředit se. Jsme schopni přejít do druhého kola kvalifikace a poprat se o postup.

I bez Tomáše Satoranského, který se na poslední chvíli omluvil?
Žádné týmy nejsou kompletní. Na Tomáše se nesmíme vymlouvat. I bez něj jsme zatím kvalifikaci zvládali.  Jde samozřejmě o silnou osobnost, na nás je nahradit ho.

Satoranský s vámi neabsolvoval přípravu. Nebylo by jeho zařazení těsně před kvalifikací nakonec chybou?
Saty má takové kvality, že by byl schopný na rozehrávce tým pozvednout. Při veškerém respektu, druhého tak dobrého rozehrávače nemáme. Jsou tu ale jiní kluci, kteří dostali šanci a nebáli se jí. 

Jak jeho neúčast vidí kabina?
O tom jsme se nebavili. Reprezentace je svobodné rozhodnutí každého hráče. Já taky chyběl kvůli kotníku. Každý má své problémy a cíle. Pokud se chce soustředit na NBA, kde hraje o nový kontrakt, plně ho chápu. Jeho zaměstnavatelem je Washington Wizards, ne basketbalová federace.

Těšíte se už do Pardubic, kde 29. června a 2. července nastoupíte ke klíčovým duelům?
Hrát doma před svými fanoušky je vždycky radost. Doufám, že ještě nebudou ležet někde na pláži. Na nás pak je, abychom jim předvedli pohledný basket.