Mavericks dokázali zvítězit už posedmé za sebou, poraženému celku nestačilo k úspěchu ani 40 bodů Kevina Duranta.

Lépe přitom do zápasu vstoupili hráči Thunder, kteří po první části vedli o sedm bodů. Dallas však na konci poločasu nasadil k trháku a po šňůře 16:1 si vypracoval náskok, který už hosté nedokázali dotáhnout. V poslední čtvrtině se sice Oklahoma Durantovou zásluhou ještě přiblížila na pětibodový rozdíl, ale domácí už žádné drama nepřipustili.

Hvězdný "Dirkules" minul pouze tři z 15 střel z pole a zaznamenal rekord vyřazovacích bojů NBA v počtu bezchybných trestných hodů. Nowitzki trefil všech 24 šestek. "Tohle dělá už spoustu let. Měl dobrý start, dostal se do rytmu. Moc jsme ho faulovali, musíme ho bránit lépe,“ řekl o nejlepším střelci zápasu trenér Oklahomy Scott Brooks.

Hlavní hvězdě Mavericks navíc stejně jako v předchozí sérii proti obhájcům titulu z Los Angeles Lakers výrazně pomohli náhradníci. Jason Terry nastřílel 24 bodů, portorický rozehrávač J.J. Barea dal 21 bodů. Domácí lavička porazila náhradníky hostů 53:22.
Příznivce Thunder tentokrát mírně zklamal Russel Westbrook. Ten sice dal 20 bodů, ale trefil jen tři z 15 střel z pole a navíc čtyřikrát ztratil míč. Serge Ibaka přidal 17 bodů.

Série pokračuje ve čtvrtek znovu na palubovce Dallasu.