O výsledku rozhodla šňůra domácích 19:0 na rozmezí obou poločasů, na kterou už hosté neměli odpověď.

Nymburk má po třech duelech jedno vítězství, které uhrál v minulém kole doma proti favorizovanému Lokomotivu Kubaň Krasnodar. Předtím podlehl o 16 bodů v Nižném Novgorodu.

Trenér Ronen Ginzburg v neděli ještě nemohl využít služeb nových posil Radoslava Rančíka a Jiřího Welsche, a tak více prostoru dostal například Tomáš Pomikálek, který zatím sbírá hlavně zkušenosti.

V úvodu táhl českého mistra rozehrávač Mike Taylor a Nymburk si udržoval mírné vedení. Jenže domácí ještě do konce první čtvrtiny skóre otočili a ve druhé přešli do rozhodující ofenzivy.

Hosté měli problém především s americkou dvojicí McKee a Mitchell. Za stavu 36:31 pro domácí Nymburku zcela odešla střelba a Ljubercy předvedlo šňůru 19:0, kterou protáhlo až do druhé půle. Nymburk nabral ztrátu 24 bodů a z tvrdého úderu už se nevzpamatoval.

Závěr už se jen dohrával a domácí si v poklidu hlídali vítězství, navíc ještě navýšili svůj náskok. Ze sestavy Nymburku překročili desetibodovou hranici jen oba američtí rozehrávači Taylor a Abrams. Podkošoví hráči dali dohromady pouze 10 bodů.

VTB liga basketbalistů - skupina B:

Ljubercy MO - ČEZ Basketball Nymburk 89:52 (21:19, 46:31, 68:41)
Nejvíce bodů: McKee a Naimy po 15, Landry 14, Mitchell 13 - Taylor 11, Abrams 10, Pavkovič 9, Pomikálek 7. Fauly: 19:24. Trestné hody: 25/16 - 14/9. Trojky: 7:3.

Lokomotiv Kubaň Krasnodar - Minsk 2006 89:74, VEF Riga - CSKA Moskva 67:75.

8. Jenisej Krasnojarsk 2 1 1 131:142 3
9. Minsk 2006 3 0 3 205:261 3
10. Neptunas Klajpeda 2 0 2 132:169