„Jsem trochu zklamaný, protože si myslím, že jsme tenhle zápas mohli vyhrát. V obraně jsme dostali 65 bodů a to jsou zápasy, které se mají normálně vyhrávat. Myslím, že jsme udělali hodně chyb a špatných rozhodnutí v útoku," řekl novinářům trenér Ronen Ginzburg.

Češi se museli obejít bez několika hráčů včetně opor Tomáše Satoranského, Jana Veselého a Víta Krejčího. Nastoupit nemohli ani Patrik Auda a zranění Ondřej Sehnal, David Jelínek a Jaromír Bohačík. Šanci proto dostalo několik nováčků.

Americká basketbalistka Brittney Grinerová u soudu v Chimki nedaleko Moskvy.
Případ Grinerová. Americká basketbalistka jde v Rusku do trestanecké kolonie

„Musíme být ale realističtí. Někteří hráči teď nejsou v nejlepší formě, ale tak to je. Jsem spokojený s tím, jak své minuty využili Richard Bálint, David Böhm nebo Viktor Půlpán. Ano, jsem zklamaný, ale nemohu si stěžovat na hráče, kteří odvedli své současné maximum," uvedl izraelský kouč.

Zdravotní problémy museli řešit i hosté. Po čtyřech minutách hry totiž Černá Hora přišla o největší hvězdu Kendricka Perryho, který se zranil při střele a do zápasu už nezasáhl. Nejlepším střelcem českého týmu byl Vojtěch Hruban se 14 body, o jeden méně zapsal Tomáš Kyzlink. První tři minuty za národní tým v závěru odehrál David Böhm a připsal si dvě trojky.