"Los nám opět moc nepřál. Hned sedm týmů ve skupině bude usilovat o postup. Navíc je tam nepříjemné cestování do Kursku. Druhá skupina by se mi zamlouvala více hlavně z pohledu cestování, je ale i papírově lehčí," řekla trenérka USK Natália Hejková.

Druhou skupinu tvoří úřadující šampion Jekatěrinburg, Polkovice, Naděžda Orenburg, Villeneuve-d'Ascq, Bourges, Hatay Büyüksehir, Šoproň a Salamanca.

Pražanky, které soutěž v roce 2015 vyhrály, byly nasazeny do druhého koše. Z prvního dostaly Fenerbahce. V dubnovém duelu o třetí místo USK prohrál s tímto tureckým klubem na jeho hřišti těsně 69:73.

Favorit či outsider?

O čtyři postupová místa by měly usilovat také Kursk, Wisla Krakov a Schio. Zlobit by měl i semifinalista poslední sezony turecké ligy Mersin. Mezi outsidery naopak patří Montpellier, který se vrací do soutěže po roční přestávce, a maďarský Györ, jenž loni skončil už v základní skupině Evropského poháru.

"Já tam vidím jen jednoho outsidera a to Györ. Montpellier je velmi nepříjemný. Schio se nám bude snažit oplatit prohru ve čtvrtfinále, Krakov je tradiční euroligový tým a Mersin neberu jako nováčka, protože už má s Euroligou v minulosti zkušenosti a bude to velmi silný tým. Posílil se i Kursk," zhodnotila skupinu Hejková.

České mistryně půjdou do sezony v téměř totožném složení jako v uplynulém ročníku. Minimálně v základní skupině však budou postrádat Kateřinu Elhotovou, která je na mateřské.

Dnes proběhl i los Evropského poháru, do kterého zasáhnou hned dva české celky. Vicemistryně z Nymburku se ve skupině E utkají s belgickým celkem Belfius Namur Capitale, italským Virtus Eirene Ragusa a postupujícím z kvalifikace mezi Nantes a Amsterodamem Angels.

Basketbalistky Valosunu Brno musí nejprve v kvalifikaci přejít přes německý Keltern. Pokud se jim to podaří, zahrají si ve skupině F s dvěma loňskými euroligovými týmy Gironou, Castors Braine a portugalským týmem Clube Uniao Sportiva.

Los základních skupin Evropské ligy basketbalistek pro sezonu 2016/17:

Skupina A: Fenerbahce Istanbul, ZVVZ USK Praha, Dynamo Kursk, Wisla Krakov, Mersin Büyüksehir, Montpellier, Schio, Györ.

Skupina B: Jekatěrinburg, Polkovice, Naděžda Orenburg, Villeneuve-d'Ascq, Bourges, Hatay Büyüksehir, Šoproň, Salamanca.